افزایش آتوریتی سایت

9 روش برای بالا بردن آتوریتی سایت

آتوریتی سایت داستان عجیبی دارد و بالا رفتن آن هم گاها موجب بروز اتفاقات عجیبی در سئو سایت خواهد شد. در این مقاله درباره داستان آتوریتی صحبت خواهیم کرد و با توجه به راهنمایی های قابل اعتماد ترین سورس های خارجی، روش های بهبود آن را معرفی خواهیم کرد.

 

 

به هیچ وجه این مطلب فوق العاده را از دست ندهید.

افزایش آتوریتی سایت

افزایش آتوریتی سایت

آتوریتی نمره اعتبار سایت شماست!

سایت moz نمره ای بین 1 تا 100 برای همه سایت های دنیا در نظر می گیرد که این نمره مشخص کننده اعتبار این سایت ها نزد گوگل است.

دو نوع آتوریتی داریم که یکی بطور جداگانه برای هر پیج است ( page authority ) و دیگری نمره میانگین کل پیج های یک سایت ( domain authority ) است.

این موضوعات را اکثر افراد می دانند اجازه بدهید از یک زاویه دیگر به آتوریتی سایت نگاه کنیم:

روی اسم او قسم می خورند!!

شما در هر بازاری که باشید، افراد معتبری در آن وجود دارند و حتما شنیده اید که مثلا در فلان بازار بر روی اسم فلان کس قسم می خورند!

این یعنی او در آن بازار انقدر مورد اطمینان و معتبر است که همه او را قبول دارند.

مطمئنا بهترین جنس ها را هم برای او می آورند، مشتری های ثابت بسیاری هم دارد و در آمد او هم یقینا بسیار خوب است.

این درآمد و موفقیت برای او به واسطه اعتباری که دارد به وجود آمده است.

حالا موضوع اینجاست که این اعتبار برای او چطور بدست آمده است!؟؟

اعتبار سازی در دنیای واقعی

خب شاید اولین جوابی که به ذهنتان برسد قدیمی بودن او باشد.

بله قدمت و پایداری یک کسب و کار برای او اعتبار می آورد. یعنی این آدم مثلا 20 سال است که اینجا کار می کند و می شود به آن اعتماد کرد.

اما افراد قدیمی زیادی هم وجود دارند که به جای اعتبار همه را از خود رانده اند و خیلی ها اصلا سمت او نمی آیند. اما خب بدلیل این قدمتی که دارند، طبیعتا دوستانی هم پیدا کرده اند که موجب پایداری آن ها شده است.

موضوع دیگر کیفیت محصولات و قیمتی است که یک مغازه دار در مغازه خود ارائه می کند و اگر این مناسب باشد، خب طبیعتا افراد به هم معرفی می کنند و کم کم اعتبار پیدا می کند.

برخی هم اعتبارشان را می خرند! مثلا شاید کلا 2 سال است که مشغول به کار می باشد ولی با تبلیغات بسیار گسترده و هزینه کردن، توانسته نام خود را بر سر زبان  ها بیاندازد.

حالا اینکه کیفیت خوب هم ارائه کند یا خیر، نحوه بهره برداری او از این تبلیغات را مشخص خواهد کرد ( اعتبار روز به روی بیشتر شود یا نتیجه عکس بروز پیدا کند )

افرادی هم هستند که در همان بازار توسط همکاران یا مغازه های دیگر معرفی می شوند. دلیل این معرفی شدن به احتمال زیاد کیفیت کار ها است چون اگر اینطور نباشد، مشتری سریعا میتواند به مغازه شخص معرفی کننده مراجعه کند و از او شکایت کند.

این هم موجب آبرو ریزی شخص معرفی کننده می شود و هم ممکن است یکی از مشتری ثابت های او را از بین ببرد.

علاوه بر این موضوعاتی که موجب اعتبار سازی در دنیای واقعی می شود، مواردی مثل نظم، خوش برخورد بودن، ویترین و مغازه ای شکیل هم از مهم ترین نقش ها را برای ایجاد اعتبار بصورت طبیعی ایفا می کنند.

حالا شما تصور کنید که شرکت بزرگی در شهرتان وجود دارد که به هر مغازه نمره ای از نظر اعتبار می دهد. افرادی که نمره های بالایی داشته باشند، در تلویزیون بزرگ شهر تبلیغ می شوند.

این نمره همان آتوریتی است که به سایت ها در فضای اینترنت داده می شود و آن تلویزیون بزرگ در شهر هم همان گوگل است که بزرگ ترین ویترین در جهان برای دیده شدن محسوب می شود.

فکر می کنم این داستان کوتاه همه آنهایی که میخواستند با این اصطلاح آشنا شوند را در جریان موضوع قرار داد و حالا زمان رسیده که نگاهمان را کمی تخصصی تر کنیم و وارد فضای سایت شویم:

9 روش برای بالا بردن آتوریتی سایت

بهترین سایت های آتوریتی بالا

بهترین سایت های آتوریتی بالا

خب حالا که بطور کامل با اصطلاح آتوریتی آشنا شدید، زمان آن رسیده که به سراغ 9 روش عالی برای افزایش آتوریتی سایت برویم.

این موارد روش ها و راهکار هایی هستند که با توجه به فرایند طبیعی و علمی استخراج شده اند و میتوانید با خیال راحت به آن ها اعتماد کنید چون ممکن نیست چیزی به غیر از این موارد در بالا بردن آتوریتی سایت تاثیر گذار باشد.

1- تولید محتوا فوق العاده

تولید محتوای فوق العاده به معنی قرار دادن بهترین محصولات در ویترین و قفسه های مغازه شماست. همانطور که مهم ترین عامل برای به وجود  آمدن اعتبار یک مغازه محصولات آن است، مهم ترین ابزار برای بالا بردن آتوریتی سایت هم تولید محتوای فوق العاده است.

توجه کنید این کلمه فوق العاده برای زیبا تر شدن تیتر این قسمت بکار نرفته و باید بسیار جدی گرفته شود.

محتوا های کوتاه و البته کم کیفیت به جای بالا بردن اعتبار شما به آتوریتی سایت لطمه وارد می کند. پس اگر میخواهید آتوریتی را افزایش دهید، قلمتان را جدی تر به دست بگیرید.

همانطور که همیشه و در همه مقالات آموزشی سئو به آن اشاره کردیم، تولید محتوا اگر عالی باشد، همه چیز را به مرور زمان برای شما فراهم خواهد کرد.

2- در شبکه های اجتماعی محبوب شوید

دومین روش برای بالا بردن آتوریتی سایت، ایجاد محبوبیت و سر و صدا در شبکه های اجتماعی است. موضوعی به نام سوشیال سیگنال وجود دارد که مربوط به اعتبار سازی در این شبکه ها است.

سوشیال سیگنال زمانی به وجود می آید که لینک صفحات مختلف شما در شبکه های اجتماعی به تعداد خوب منتشر شود.

شبکه های اجتماعی فضایی بسیار مهم هستند که بازخورد افراد نسبت به هر چیزی به سرعت در آن ها بروز پیدا می کند و گوگل هم با توجه به این موضوع، ارزش ویژه ای برای فعالیت در این سایت ها در نظر گرفته است.

سعی کنید حتما این سایت های را بشناسید و بطور مستمر در آن ها حضور داشته باشید.

این موضوع برای اعتبار و محبوبیتی بسیار خوب نزد گوگل به ارمغان خواهد آورد و بخش بسیار مهمی از فاکتور های moz برای تعیین نمره آتوریتی شما هم می باشد.

3- از صفحات مختلف سایت به هم لینک دهید.

این کار یعنی معرفی شدن در بازار توسط مغازه های مختلف!

بله هر مقاله یا هر صفحه داخل سایت شما میتواند به عنوان یک مغازه یا یک غرفه عمل کند و بازدید کنندگان مخصوص خود را داشته باشد.

وقتی من در ایجا شما را دارم، میتواندد با پیشنهاد دادن لینک هایی به شما، شما را به صفحه دیگری از سایتم هم بفرستم و برای او هم محبوبیت ایجاد کنم.

به این موضوع لینک سازی داخلی گفته می شود که تکنیکی بسیار کارآمد برای بالا بردن آتوریتی سایت است.

من همین خط قبل یکبار این کار لینک سازی داخلی را انجام دادم. البته این موضوع را بدقت می داند که اگر صفحه بدی را به شما پیشنهاد دهم، از اعتبار لینک های خودم هم کاسته می شود و شما دیگر اقدام به کلیک بر روی لینک های دیگر من نخواهید کرد.

پس اول محتوای آن ها عالی کنید سپس از جا های مختلف سایتتان آن ها را معرفی کنید.

این کار پیج آتوریتی صفحات مختلف شما را افزایش می دهد و افزایش پیج آتوریتی به دنباله خود افزایش دامین آتوریتی را به دنبال دارد.

4- از سایت های معتبر بک لینک بگیرید

معرفی شدن از طریق یک انسان معمولی را مقایسه کنید با معرفی شدن از طریف فردی مثل بیل گیتس!

در حال حاضر کیفیت بک لینک با قدرت بسیار زیاد مهم تر از تعداد بک لینک شده است و شما برای کسب موفقیت باید به دنبال جلب توجه سایت های معتبر باشید.

بک لینک بعد از محتوای سایت شاید مهم ترین عامل افزایش آتوریتی است.

این بک لینک ها هم نیازی نیست فقط با کلمه کلیدی شما باشند؛ بلکه اسم برند و یا حتی url شما هم میتواند انکرتکست های قابل قبولی برای دریافت بک لینک از سایت های معتبر باشد.

شما برای لینک سازی در این سایت ها هم میتوانید عضو آن ها شوید ( اگر امکان عضویت وجود داشته باشد ) و داخل آن ها به معرفی خودتان بپردازید.

هم میتوانید به آن ها هزینه ای پرداخت کنید که در یک پست یا مقاله شما را معرفی کنند ( رپورتاژ آگهی ) و از اعتبار خود به شما هم بدهند.

این کار شاید در نگاه اول تقلب به نظر برسد ولی اینطور نیست و تبلیغات همیشه بوده، هیچ گاه هم نمیتوان جلوی آن را گرفت.

بطور کلی باید سعی کنید استراتژی هایی بنچینید که سایت از سایت های معتبر بک لینک بگیرید. این کار آتوریتی شما را بشدت افزایش خواهد داد.

مقالات آموزش سئو

برای مشاهده مقالات بیشتر به صفحه آموزش سئو مراجعه کنید و از آموزش های رایگان و کامل وبسایت خدمات سئو دات کام بهره ببرید.

بک لینک مهم ترین عامل برای بالا بردن آتوریتی است!

دوستان تمام صحبت های قبل را داشتیم و در ادامه هم چند مورد دیگر برای افزایش آتوریتی سایت را به شما معرفی می کنیم اما بک لینک با کیفیت و قوی، قدرت مند ترین عامل برای بالا بردن آتوریتی سایت است.

 1. نداشتن بک لینک بد
 2. داشتن بک لینک خوب

این دو مورد را اگر در سایتتان به بهترین شکل اجرا  کنید، قطعا به سرعت آتوریتی سایتتان را افزایش خواهید داد.

کار هایی مثل خرید رپورتاژ آگهی هم در صورتی که درست انجام شود، میتواند در این امر برای شما بسیار کارساز و موثر باشد.

سایت های زیادی را می شناسم که محتوا های کوتاهشان به خوبی رتبه دریافت می کند.

زمانی که شرایط این وب سایت ها را چک می کنم، میبینم که تنها عامل قدرتمندی آن ها داشتن بک لینک های ارگانیک، قدرتمند و زیاد است.

البته این به این منظور نیست که تمرکز کار را از روی on page بردارید و فقط برای off page تمرکز کنید اما تاثیر گذاری بسیار زیاد برخی بک لینک ها در بالا بردن آتوریتی سایت و نتیجتا بالا رفتن رتبه سایت غیر قابل انکار است.

سایتم اینهمه صفحه داره بره کدوم بک لینک سازی کنم!؟ همشون مهمن!

سوالی که شاید برای دوستانی که سایت فروشگاهی دارند بسیار پیش آمده باشد و یا عزیزانی که در سایتشان خدمات بسیار متنوعی را ارائه می کنند.

خیر شاید نیاز نباشد که شما برای مثلا 50 لندینگ پیج یک به یک لینک سازی شدید و پیچیده داشته باشید.

زمانی که مثلا صفحه اصلی سایتت شما بک لینک های خوبی دریافت می کند، تاثیر گذاری آن روی تمام صفحات سایت اعمال خواهد شد و دامین آتوریتی افزایش خواهد داشت.

دلیل این امر هم وصل بودن صفحات سایت به یکدیگر است.

5- لینک بیلدینگ کلاه سفید انجام دهید.

شاید بگویید لینک سازی اصلا نوعی ندارد که از آن بتوان به عنوان کلاه سفید یاد کرد ولی اینطور نیست و یک روش برای ایجاد آن وجود دارد که میتوانید با طرح ریزی یک استراتژی درست برای آن اقدام به انجام کنید.

این روش مثل سایت های معتبر شاید برای شما موثر نباشد ولی اگر بطور منظم انجام شود، میتواند موجب معتبر شدن شما شود و در نتیجه آن لینک شدن توسط سایت های معتبر را هم به دنبال داشته باشد.

طرز کار به این شکل است:

 • مقالات عالی خود را شناسایی می کنید.
 • عنوان آن ها سرچ می کنید.
 • سایت هایی که در آن خصوص محتوا دارند ولی محتوای آنها ضعیف است را شناسایی می کنید.
 • به مدیران آن سایت ها پیام می دهید.
 • به آن ها پیشنهاد می دهید که برای بهتر شدن مقاله تان در این زمینه میتوانید به این مقاله من لینک دهید و از اعتبار آن استفاده کنید.
 • متن پیام را طوری تنظیم کنید که پیشنهاد شما برد-برد باشد.

6- سرعت سایت را افزایش دهید.

سایت gtmetrix سرعت سایت شما را آنالیز می کند و تقریبا همه سئو کار ها با آن آشنا هستند.

سایت خود را در این ابزار وارد کنید و ایرادات آن را بررسی کنید.

سرعت لود شما شاید در نگاه اول پارامتر مهمی برای افزایش آتوریتی به نظر نیاید! اما فرض کنید که مشتریان یک مغازه به محض ورود به آن سریع از آن خارج می شوند؛ آیا میتوان این مغازه و این مغازه دار را فردی معتبر تلقی کرد؟ یا این مغازه را در آینده موفق دید!؟

سرعت لود پایین در سایت موجب بالا رفتن میزان نارضایتی کاربران از سایت شما می شود و به اعتبارتان لطمه وارد می کند.

تصاویر خود را کم حجم تر کنید، فابل های استایل و جاوای سایت را بهینه کنید و سعی کنید از هر راهی به سسریع تر شدن سایت خودتان کمک کنید.

اگر کاربر برای دیدن شما نیاز باشد چند ثانیه بیشتر صبر کند، همین دلیل خوبی برای او خواهد بود که سایت شما ببندد و به سراغ سایت بعدی برود.

7- سریعا موبایل فرندلی شوید تا آتوریتی شما بالا تر برود

موبایل فرندلی بودن باعث می شود که مغازه شما کار را برای همه مراجعه کنندگان ساده تر سریع تر کند.

امروز که نیمی از جستجو ها در فضای اینترنت توسط گوشی های موبایل انجام می شود، موبایل فرندلی بودن اعتباری برای شما خواهد بود که تعداد بسیاری از کاربرانتان را هم خوشحال خواهد کرد.

تست mobile friendly بودن سایت خود را می توانید در لینک مربوطه ببینید.

اگر چراغ شما قرمز بود سریعا بکوشید و ایراد آن را بررسی کنید. امروز اکثر قالب های وردپرس که برای طراحی سایت استفاده می شوند، این ویژگی موبایل فرندلی بودن را دارند و شما فقط باید به فکر تقویت آن باشید.

اما هنوز هم مواردی وجود دارند که ممکن  است این ایراد به آن ها وارد باشد و بد نیست بررسی شوند.

8- استفاده از فونت های استاندارد

بطور کلی on page شما در کسب اعتبار میان کاربران و نتیجتا بالا بردن آتوریتی بسیار مهم است.

افرادی که به دنبال استفاده از فونت های عجیب و استایل های نا متعارف هستند، کار سختی برای بالا بردن آتوریتی سایتشان خواهند داشت.

اگر دقت کنید معتبر ترین سایت های دنیا، متونی کاملا خوانا و شفاف به شما ارائه می کنند و هیچ سایت موفقی وجود ندارد که مثلا با فونت زیبا توانسته باشد آتوریتی بالای 50 بدست آورد!

سعی کنید شما هم در onpage خود اولا بسیار ساختیافته و منظم باشید و در انتخاب فونت ها استایل های ظاهری متن، از روش های استاندارد استفاده کنید.

استاندارد ترین فونت ها برای استفاده در سایت فونت های ایرانس سنس و یکان هستند که بهترین نرخ خوانایی را دارند.

9- عمر دامنه و نام آن فاکتور های مهمی برای بالا بودن آتوریتی

اینکه دامنه شما چقدر قدمت دارد و نام آن چقدر خوانا و درست است، فاکتور های دیگری هستند که شاید در این مرحله خیلی دست ما نباشد.

این موضوع را گفتم که شاید برخی فعالیت های دیگر را انجام دهید ولی به آن چه می خواستید نرسید!

اینجا شما نیاز به زمان دارید. 

مطمئن باشید این روش هایی که خدمتتان اعلام شد، هیچ از قلم افتادگی برای افزایش آتوریتی ندارد؛ اما همانطور که در مثال بازار واقعی به آن اشاره کردیم، چاره ای جز صبر نیست!

شما بهترین محتوا را تولید کنید، شبکه اجتماعی های خود را فعال کنید، اقدام به لینک سازی های درست و صحیح هم انجام دهید، باز هم باید یک مقدار صبر کنید تا گوگل به شما اعتماد کند و جای یک سایت 10 ساله را بگیرد و به شما بدهد.

بالا رفتن آتوریتی بطور کلی ارتباط بسیار زیادی با عمر دامنه دارد و این موضوع انکار ناشدنی است.

به همین دلیل است که خیلی از پروژه های سئو را که مربوط سایت تازه تاسیس است، قیمت بالا تری می دهند. هر چقدر هم بر روی این ها حرف کار شود، نیاز به بزرگتر شدن دارند تا به چشم گوگل جذاب تر شوند و moz هم به آن ها آتوریتی بیشتری بدهد.

مرسی که تا اینجا با من همراه بودید و امیدوارم که این مطلب راهنمای خوبی برای افزایش آتوریتی سایتتان بوده باشد.

آموزش سئو در کرج

برای کرجی های عزیز آموزش های سئو بصورت حضوری و با کلاس های خصوصی هم قابل انجام است که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن می توانید به صفحه آموزش سئو در کرج مراجعه کنید.

11 پاسخ
 1. Hctara
  Hctara گفته:

  آیا خرید بک لینک از سایت هایی که رپورتاژ در بلاگ دارند هم برای بالا بردن آتوریتی سایت موثر است؟
  چون رپورتاژ هایی که شما میفرمایید برای شروع ما یک مقدار پر هزینه هستند، از طرفی هم قصد داریم این کار را مرتب و مستمر طبق گفته شما انجام دهیم…
  شما امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟

  پاسخ
  • سیاوش پیری
   سیاوش پیری گفته:

   در خصوص رپورتاژ موضوعی را در نظر داشته باشید که بطور کلی خرید آن از سایت هایی مفید است که خروجی زیادی نداشته باشند. از آن جایی که بلاگ ها عموما بدلیل قیمت پایینی که برای رپورتاژ دارند، میزان لینک خروجی شان زیاد است، بنده به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم.
   به نظر من شما کم خرید کنید اما از سایت های خوب خرید کنید.

   پاسخ
 2. حسنی
  حسنی گفته:

  آگهی لینکدار تو سایتهایی مثل دیوار چطور ؟ آیا تاثیر گذار است یا بخاطر موقتی بودن سمتش نریم بهتره ؟

  پاسخ
  • سیاوش پیری
   سیاوش پیری گفته:

   تاثیر گذار هستش چون تو تاریخچه بک لینک های سایت قرار میگیره اما خب تاثیر گذاری لینک های دائمی مثل رپورتاژ رو نداره

   پاسخ
 3. فرش سجاده ای
  فرش سجاده ای گفته:

  وب سایت من نسبت به رقبا اتوریتی بالاتری داره ولی توی گوگل پایین تر نمایش میده ، دلیلش چیه ؟

  پاسخ
  • سیاوش پیری
   سیاوش پیری گفته:

   سلام آتوریتی یکی از فاکتور های مهم سئو هستش. زمان ماندگاری داخل سایت و نرخ ctr تون رو بررسی کنید.

   پاسخ
 4. علی
  علی گفته:

  سلام من هرچی واسه سایتم لینک سازی میکنم دامینش روی ۱۷ گیر کرده بالاتر نمیره چیکار کنم؟

  پاسخ
  • سیاوش پیری
   سیاوش پیری گفته:

   سلام خیلی دقت کنید توی لینک سازی و فقط روی تعدادش تمرکز نکنید. لینک با کیفیت و صحیح حتما تاثیر گذاریش رو داره یکم صبر بیشتری هم داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.