رپورتاژ آگهی موفق برای سئو سایت

چطور یک رپورتاژ آگهی موفق برای سئو سایت داشته باشیم؟

چطور یک رپورتاژ آگهی موفق برای سئو سایت داشته باشیم؟ یک صحبت مفصل در خصوص رپورتاژ آگهی و نحوه انجام آن به بهترین شکل ممکن با بالا ترین بازدهی در این مطلب …

رپورتاژ آگهی ، امروز یکی از پر سر و صدا ترین انواع تبلیغات در فضای خدمات سئو سایت است. با توجه به اهمیت و تاثیر گذاری شگفت انگیز بک لینک در سئو سایت رپورتاژ آگهی یکی از اصلی ترین تکنیک های سئو در کلمات پر رقابت محسوب می شود.

در این مطلب بطور کامل در خصوص رپورتاژ آگهی صحبت می کنیم و بررسی می کنیم که به چه صورت می توانیم خودمان بهترین و به صرفه ترین رپورتاژ را برای سایتمان سفارش دهیم!؟

معرفی کلی رپورتاژ آگهی

همانطور که از نام آن مشخص است، نوعی آگهی و تبلیغ در فضای وب سایت ها محسوب می شود.

اما معمولا هدف آن بیشتر سئو شدن سایت است تا بهره گیری تبلیغاتی از آن!

سایت های پر بازدید و سایت های معتبر و قدیمی ( آتوریتی بالا ) اقدام به ارائه این نوع خدمات تبلیغاتی می کنند.

شکل تبلیغات رپورتاژ آگهی به این صورت است که:

 • یک مطلب ( حدود 500 تا 2000 کلمه ای ) تولید می کنید و به سایت پذیرنده تبلیغ داده می شود.
 • در مطلبتان 1 الی 3 لینک به سایت خودتان می دهید ( با کلمات کلیدی مورد سئو سایتتان )
 • سایت پذیرنده مطلب شما را در سایتش منتشر می کند.
 • بک لینک های شما فعال می شود و سایت بر روی کلمات کلیدی تان افزایش رتبه می یابد.

بطور کلی اگر بخواهیم ساده به موضوع رپورتاژ آگهی نگاه کنیم، با مراحل بالا این کار انجام می شود.

کار رپورتاژ آگهی اینقدر مفید و کارآمد بوده است که بسیاری از شرکت های سئو، امروز از ابتدا بخشی از استراتژی سئو خود را بر روی انجام رپورتاژ می گذارند. ( وقتی که قیمت سئو می دهند، بخش اصلی قیمتشان مربوط به هزینه ای می شود که باید رپورتاژ داده شود. )

حالا موضوع اینجاست که در انتخاب سایت پذیرنده، نوع مطلب ارائه شونده از سوی شما، زمان و کلمات کلیدی که با آن ها اقدام به رپورتاژ می کنید، نکاتی وجود دارد که کیفیت و بازخورد رپورتاژ شما تحت تاثیر قرار می دهد.

چطور یک رپورتاژ موثر داشته باشیم؟

رپورتاژ آگهی موفق برای سئو سایت

رپورتاژ آگهی موفق برای سئو سایت

در این قسمت وارد بخش های مربوط به کیفیت رپورتاژ می شویم و بررسی می کنیم که با در نظر گرفتن چه مواردی می توانید بازدهی را تا حد امکان افزایش داده و به همان شکل هزینه را هم کاهش دهید!

این بحث را به 4 قسمت تقسیم می کنیم که در هر کدام بصورت جداگانه به موضوعی بپردازیم:

1- انتخاب سایت پذیرنده رپورتاژ آگهی

اولین مورد و میتوان گفت مهم ترین مورد در اقدام به سفارش رپورتاژ آگهی، انتخاب صحیح سایت پذیرنده است.

مواردی موجود دارد که معیار های کیفیت سایت پذیرنده را مشخص می کند و می بایست مهم ترین فاکتور های ما برای انتخاب باشد:

قدمت و آتوریتی سایت پذیرنده رپورتاژ:

موضوع اعتبار و آتوریتی سایت، همواره یکی از مهم ترین معیار های بک لینک سازی یا خرید بک لینک بوده است.

برای اینکه تاثیر گذاری لینکهای دریافت شده از نظر گوگل بالا باشد، لازم است که رپورتاژ خود را در سایتی منتشر کنید که اعتبار آن از سایت شما بیشتر باشد.

از آن جایی که کار بک لینک سازی از دید گوگل باید با جریمه رو به رو شود، نگاه اول گوگل به لینک هایی که شما دریافت می کنید منفی است و شما باید این نگاه را کم کم مثبت کنید تا لینک بصورت ارگانیک تر دیده شود.

مثلا زمانی که یک سایت معتبر اقدام به لینک دادن می کند، کمی در ارگانیک دیده شدن لینک موثر است؛ از این جهت که گوگل به واسطه اعتبار و قدمتی که این سایت دارد، به آن اعتماد دارد و در نتیجه لینک های خروجی از آن را هم مثبت می بیند.

پس اولین قدم شناسایی سایت های معتبر برای اقدام به سفارش رپورتاژ آگهی است.

میزان لینک خروجی سایت پذیرنده رپورتاژ:

ببینید بطور کلی هر سایت با توجه به میزان لینک ورودی، محتوا، بک لینک ها، اعتبار و قدمت خود دارای پتانسیلی است که میتواند با لینک های خروجی که سایت ها دیگر ارسال می کند، آن را انتقال دهد!

اجازه بدهید واضح تر بگویم:

هر لینک خروجی از یک سایت، مقداری از قدرت و انرژی آن سایت را از آن خارج می کند؛ سایت هایی که لینک های خروجی زیادی دارند، یعنی بیشتر اعتبار خود را خرج کده اند!

یکی از مهم ترین فاکتور های ما برای شناسایی سایت های شایسته برای رپورتاژ آگهی، سایت هایی است که لینک خروجی آن نسبت به اعتبار و قدمتشان کم است.

رتبه الکسا و میزان بازدید سایت پذیرنده رپورتاژ:

موضوع بعدی میزانن بازدید و دیده شدن سایتی است که میخواهید به آن سفارش رپورتاژ آگهی بدهید؛

هر چه یک سایت پر بازدید تر باشد، احتمال کلیک شدن روی لینک های شما بیشتر می شود و این بدین معناست که لینک شما حرفه ای تر و تاثیر گذار تر است.

علاوه بر موضوع کلیک، سایت های رتبه بالا و پر بازدید هم از دید گوگل تا حدی قابل اعتماد هستند که این باعث می شود اقدام خرید رپورتاژ از آن های ریسک پایین تری داشته باشد.

استراتژی سایت پذیرنده رپورتاژ:

بطور کلی سایت هایی که  با استراتژی تولید محتوا و ارائه اطلاعات مفید بطور منظم، کار می کنند انتخاب بهتری برای این نوع آگهی هستند.

دلیل این است که خود رپورتاژ آگهی یک مطلب و محتواست! سایت هایی که در این راستا حرکت می کنند، شایستگی بیشتری برای نشان دادن این مطلب تبلیغاتی ما دارند.

این در حالی است که حتما میدانید خود گوگل هم توجه ویژه ای به سایت های ارائه کننده محتوا ( محتوای با کیفیت )  دارد.

ارتباط کاری سایت پذیرنده:

خب همواره گفته می شود که هرچقدر سایت پذیرنده رپورتاژ با شما ارتباط کاری نزدیک تری داشته باشد، نرخ موفقیت این رپورتاژ برای شما بیشتر و بیشتر می شود.

حالا ما می بایست بین سایت های معتبر و خوبی که طبق فاکتور های بالا لیست کردیم، آن هایی که بیشترین ارتباط با ما دارند را غربال کنیم.

حالا ما یک لیست ایده آل از بهترین منابع برای سفارش رپورتاژ آگهی داریم.

2- متن رپورتاژ چالش جدی دوم

متن رپورتاژ آگهی

متن رپورتاژ آگهی

دومین چالش جدی که برای اقدام به سفارش رپورتاژ آگهی داریم، متن آن است که کیفیت این متن می تواند میزان بازخورد را از زمین تا آسمان متغیر کند.

چند نکته راجب متن رپورتاژ

 • سعی کیند متنی که می نویسید با سبک کاری سایت پذیرنده همخوانی داشته باشد. مثلا اگر میخواهید رپورتاژ خود را در یک سایت خبری منتشر کنید، متنتان در فضای یک خبر یا اطلاع رسانی منتشر شود.
 • سعی کنید تا جای ممکن متنتان کامل و بلند باشد. معمولا محدودیتی برای اندازه مطلب در نظر گرفته می شود توسط سایت های پذیرنده، شما سعی به بهترین شکل از آن استفاده کنید چون هر چقدر کامل تر باشید، احتمال گرفتن ورودی گوگل از آن متن بالا تر می رود و متن تبلیغتان بیشتر به چشم گوگل می آید. ( سایت های پذیرنده آتوریتی بالایی دارند و احتمال رتبه خوب گرفتن متن شما بالاست پس سعی کنید از این امتیاز استفاده ببرید. )
 • متن خود را به شکلی بنویسید که احتمال کلیک کردن بر روی لینک های شما زیاد باشد. یکی یک پیشنهاد رد نشدنی در این متن به کاربران بدهید که کلیک کردن و دیدن صفحات مقصد لینک برای آن ها بدون داشتن هزینه ای، بسیار مفید خواهد بود.
 • سعی کنید متن رپورتاژی که به هر سایت می دهید کاملا یونیک و منحصر به فرد باشد. این یعنی شما در فضای اینترنت محبوب هستید و هر سایت از دیدگاه خود شما را تبلیغ کرده است ( نه از یک دیدگاه مشترک از سایت های متفاوت ) به یونیک بودن تصاویری که در متن استفاده می کنید هم اهمیت بدهید.
 • متنتان اصول سئو محتوا را رعایت کرده باشد و به بهترین شکل بهینه سازی شده باشد.

مقاله روانشناسی تولید محتوا رو مطالعه کنید تو این زمینه خیلی میتونه براتون مفید باشه و نه تنها برای متن رپورتاژ بلکه تو مطالبی که داخل وبسایت و صفحات لندینگ قرار میدید، ایده های خوبی به شما میده.

خب حالا بهترین سایت ها را برای سفارش رپورتاژ، داریم و بهترین متن ها را هم جهت انتشار در آن سایت ها تهیه کرده ایم.

3- لینک، دلیل اصلی انتشار رپورتاژ آگهی

لینک در رپورتاژ آگهی

لینک در رپورتاژ آگهی

مورد سوم لینک است.

بطور کلی دلیل ما برای سفارش رپورتاژ آکهی لینک بود و همه این موارد را در نظر گرفتیم تا لینک های بهتری از این سایت ها دریافت کنیم؛ اما حالا زمان آن رسیده که کمی در مورد خود لینک صحبت کنیم:

تعداد لینک

اولین مورد در رپورتاژ آگهی، تعدا لینک استفاده شده در آن است. قبلا به این موضوع اشاره کردیم که هر چقدر کمتر از لینک استفاده شود، آن لینک قدرت بیشتری می یابد و در واقع انرژی بیشتری توسط آن لینک به سایت مقصد منتقل می شود.

معمولا قانونی که سایت های پذیرنده برای تعداد لینک در نظر می گیرند، از 2 تا 5 لینک برای هر مطلب است که اگر به انتخاب بنده باشد، به همان 2 لینک اکتفا می کنم.

9 روش برای بالا بردن آتوریتی سایت

دوستان مطالعه این مقاله هم در راستای رپورتاژ آگهی که هدفش افزایش اعتبار و آتوریتی هستش، میتونه مکمل خوبی برای فعالیت های شما تو فضای سئو سایت باشه.

انکر تکست لینک

موضوع دوم انکر تکستی است که برای لینک استفاده می شود. بسیاری تصور بر این دارند که انکر تکست باید حتما کلمه کلیدی باشد؛

آن ها این موضوع را قبول دارند که لینک سازی باید با انکر تکست های مختلف انجام شود اما با توجه به هزینه ای که برای این لینک ها می کنند، دوست دارند حتما با کلمه کلیدی آن را بگیرند.

فرایند زیر را دنبال کنید:

 1. یک صفحه در سایتتان می سازید و محتوای آن را بر روی کلمه خرید پرینتر سئو می کنید.
 2. عنوان مطلبتان را می گذارید: “چگونه یک پرینتر خوب بخریم؟ – همه چیز راجب خرید پرینتر”
 3. مطلب منتشر می شود و با عنوانش بین چند لینک اول  گوگل قرار می گیرد اما با کلمه کلیدی ” خرید پرینتر ” جایگاه آن خوب نیست!
 4. اقدام به لینک سازی می کنید و با انکر تکست “چگونه یک پرینتر خوب بخریم؟” و “همه چیز راجب خرید پرینتر” به آن لینک می دهید.
 5. پس از گذشت زمانی، می بینید که صفحه شما با “خرید پرینتر” هم به رتبه های اول گوگل رسیده است.

خب شاید الان برای شما سوال باشد که چرا لقمه را دور سرمان بگردانیم!؟

موضوع اینجاست که شما با عنوان مقاله صفحه اول گوگل هستید و لینک دادن به شما با آن انکرتکست، یک اتفاق طبیعی است.

این در حالی است که وقتی به یک عنوان صفحه 10 گوگل باشید، باور اینکه لینک های زیادی به سمت سایت شما روانه شده است، برای گوگل دشوار است و این به ضرر شما تمام می شود.

شاید این فرایند کمی زمان بر شود اما پاسخ دهی آن قطعی است و فعلا می توان با استفاده از این روش لینک های خوبی از رپورتاژ آگهی برای سایت ایجاد کرد.

4- بهترین زمان اقدام به رپورتاژ اگهی

مورد چهارم زمان اقدام به رپورتاژ آگهی است؛ بهترین زمان برای وارد شدن به این فضا، زمانی است که:

 • حداقل 4/5 ماه از راه اندازی سایت گذشته باشد.
 • سایت از نظر محتوایی قدرتمند شده باشد.
 • سایت بطور ارگانیک به جایگاه های خوبی رسیده باشد و بازدید کننده هایی داشته باشد.
 • با توجه به میزان رقابت، نیاز به استفاده از رپورتاژ آگهی برای سایت حس شود. ( تا حد ممکن سعی می کنیم از آن استفاده نکنیم تا کارمان بدون ریسک و ارگانیک باشد. )

این از زمان اقدام به رپورتاژ دادن؛ نکته دیگری را هم مورد زمان لازم می داند که اشاره کنم:

کار خرید رپورتاژ آگهی را بصورت مستمر انجام دهید و سعی کنید که این کار یکباره انجام نشود و سپس متوقف شود!

اگر در برنامه کاری خود حس می کنید 5 رپورتاژ برای سایت لازم است، آن را مثلا در 5 ماه تهیه کنید. عده ای هستند که به یکباره اقدام به خرید مثلا 10 رپورتاژ می کنند و بعد تا چند ماه دیگر اصلا سراغ این کار نمی روند.

احتمال اینکه آن ها هم پاسخ خوبی از این کار بگیرند، وجود دارد اما ما باید استراتژی پیش بگیرید که تا حد ممکن میزان ریسک کار را کاهش دهیم.

جمع بندی

 1. رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ موثر برای دریافت بک لینک های کم ریسک برای سایت است که سئو آن را تحت تاثیر خود قرار بدهد و تا حدی زمان رسیدن به جایگاه های اول گوگل را افزایش دهد.
 2. رپورتاژ آگهی متنی است که به یکسری سایت های معتبر و پربازدید داده می شود تا منتشر کنند و در این متن چند لینک قرار می گیرد که در واقع دلیل انجام این نوع تبلیغ هستند.
 3. انتخاب سایتی که میخواهیم در آن کار رپورتاژ آگهی را انجام دهیم، مهم ترین معیار مشخص کننده کیفیت رپورتاژ ماست؛ از این رو می بایست در این انتخاب بسیار ریز بینانه و تخصصی عمل کنیم.
 4. متنی کامل و سئو شده، مرتبط با فیلد کاری سایت پذیرنده، آماده می کنیم که این مطلب با قرار گرفتن در آن سایت رتبه خوبی در گوگل کسب کند.
 5. در انتخاب انکر تکست های لینک ها دقت می کنیم و سعی بر این خواهیم داشت که از عناوینی استفاده کنیم که شکل لینک ما را طبیعی تر جلوه دهد.
 6. کار رپورتاژ را یکباره انجام نمی دهیم و حتما برای آن یک بازه زمانی در نظر می گیریم که این کار به شکل مستمر انجام شود.

رپورتاژ آگهی مزایایی دارد که باعث شده تا این حد برای ما و تمام صاحبان وب سایت، بهره گیری از آن مفید و کلیدی باشد.

بک لینکی که در این اتفاق به سایت ما داده می شود کاملا دائمی است و از بهترین مکان ممکن یعنی متن اصلی صفحه داده می شود که شاید این موارد مهم ترین وجوه تمایز این نوع تبلیغ برای گرفتن لینک، نسبت به انواع دیگر است.

تشکر می کنم از اینکه تا انتهای مقاله با من همراه بودید و امیدوارم توانسته باشد تا حدی شما را در انجام یک رپورتاژ آگهی موفق، راهنمایی کنم.

 

4 پاسخ
 1. میثم شفیعی
  میثم شفیعی گفته:

  با سلام و خداقوت
  مطالبتون خیلی جامع و عالیه و هرروز بهتر میشه. خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم و کلی مطلب یاد گرفتم
  پیروز باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.