سئو کلمات پر رقابت

چطور در سئو کلمات پر رقابت پیروز شویم؟

سئو کلمات پر رقابت داستانی فراتر از یک سئو کردن معمولی است. اینجاست که تفاوت بین سئو کار های حرفه ای با کسانی که می گویند سئو کار آسانی است! مشخص می شود! ( هیچ وقت یک سئو کار حرفه ای این حرف را نمی زند. )

مطالعه این مطلب نهایتا 20 دقیقه از زمانتان را خواهد گرفت در حالی که برای تجربه کردن آن حداقل 1 سال پر انرژی زمان لازم خواهید داشت!

سئو کلمات پر رقابت، داستانی متفاوت

سئو کلمات پر رقابت

سئو کلمات پر رقابت

افرادی که می گویند سئو کار آسانی است، یقین بدانید که وارد فضای این داستان پیچیده نشده اند و آن ها تنها سادگی های سبز کردن افزونه در وردپرس را دیده و حال خود را یک سئو کار می دانند!

مهم ترین و تعیین کننده ترین موضوع در فرایند بهینه سازی سایت، نوع کلمه کلیدی است که هدف شماست. شما این موضوع را خوب می دانید که در حال مطالعه این مطلب هستید.

امروز در بسیاری از کسب و کار ها کلمات پر رقابت در حال شکوفه زدن هستند؛ کلمات و عباراتی که شاید تا 2 سال پیش کار کردن بر روی آن ها زمان و انرژی خاصی نمی طلبید!

وقتی اینترنت بازاری پر رونق می شود، بروز این اتفاقات هم انکار نا پذیر است و البته از جهتی هم برای ما سئو کار ها خوب، به این دلیل که تنها کسانی می توانند سهم از بازار سئو داشته باشند که در انجام آن حرفه ای باشند و برای این شغل زحمت کشیده باشند.

خب حالا قصد داریم در این خصوص بحث کنیم که چطور می شود در یک رقابت بالا موفق و پیروز بود!؟

سعی کنید تا حد ممکن وارد رقابت های سنگین نشوید

اول از همه من پیشنهاد می کند که اگر به تازگی یک سئو کار شده اید و یا تصمیم گیری در انتخاب کلمات کلیدی پروژه به عهده خودتان است، اولویت را بر روی کلمات تخصصی تر و عبارات بلند تر قرار دهید تا هم سریع تر با بازدهی مطلوب برسید و هم با بازخورد مالی که دریافت کردید، برای کلمات سنگین تر هزینه کنید.

اگر به این شکل حرکت کنید، در مرحله دوم هم سایت قدمت بیشتری یافته است و هم می توانید از بازدید های آن استفاده کنید.

تیم تولید محتوا در سئو سطح بالا، تعیین کننده است!

تیم حرفه ای تولید محتوا

تیم حرفه ای تولید محتوا

همیشه گفتم و باز هم می گویم که نوع انجام دادن کار تولید محتوا برای سایت جایگاه شما در گوگل را تعیین می کند.

اگر میخواهید در سئو سطح بالا و رقابت های سنگین فعالیت کنید، تیمی بسیار حرفه ای برای:

 • نویسندگی سایت
 • تولید محتوای ویدیویی
 • تولید محتوای تصویری

ترتیب دهید وبدانید که هزینه کردن برای این گروه مستقیما شما را به هدفتان خواهند رساند.

امروز برای افرادی که خوب می نویسند، حقوق های بسیار خوبی در نظر گرفته می شود چون تاثیر کار آن نسبت به محتوا های ارزان موجود در بازار دیده شده است.

تیم تولید محتوای خود را باید متخصص در زمینه کاری خود کنید.

یعنی مثلا شما در حوزه ساختمان فعالیت می کنید، باید هفته ای چند ساعت برای آن ها جلسات توجیهی بگذارید تا نوع رفتار با مشتریان آن صنف، نقاط حساسی که میتوانند روی آن ها اثر گذار شوند و البته نکات فنی را خوب به آن ها بیاموزید.

کسی خود در حد یک متخصص بداند و در نویسندگی یا ساخت ویدیو هم حرفه ای باشد، اصلی ترین چیزی است که برای سئو ارگانیک به آن نیاز دارید و این شما را مستقیم تا خانه اول گوگل همراه می کند.

فراهم کردن این موضوع در وبسایت، به مرور زمان اعتبار و محبوبیت را برای شما نزد گوگل و کاربران اینترنت فراهم می کند و اینجاست که اگر تبلیغات موثر هم چاشنی کار شود، تهدیدی بزرگ برای رقیبان خواهید شد.

باید فراتر از افزونه سئو قدم بردارید

اگر  میخواهید در رقابت های سنگین فعالیت کنید، این موضوع را با خیال راحت بدانید که با افزونه یواست وردپرس به تنهایی، هیچ موفقیتی را کسب نخواهید کرد! این موضوع هم تفاوت یک تیم محتوای معمولی و حرفه ای است.

امروز اکثر سایت ها با سیستم وردپرس راه اندازی می شوند و نصب افزونه سئو بر روی آن ها هم نهایتا 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

همه این کار را انجام می دهند و حتی کسانی که سئو کار هم نیستند، برای بهتر کردن سئو سایتشان با چند جستجو و مشاهده چند ویدیو آموزشی طرز سبز کردن چراغ های این افزونه را یاد می گیرند.

پس اگر رقابت شما اندک باشد، شاید این کار مفید و موثر واقع شود ولی در رقابت های بالا مثل:

 • فروشگاه های اینترنتی با محصولات غیر خاص
 • خدمات پر درخواست مثل دکوراسیون داخلی، دوربین مداربسته، طراحی سایت و …
 • عبارات تک کلمه ای و کلی مثل لباس، کتاب، ماشین، دانلود و …
 • کلماتی مثل دانلود آهنگ، دانلود فیلم و … که شاید چند کلمه ای های آن ها هم رقیبان قدرتمندی داشته باشد.

باید فراتر از افزونه سئو وردپرس تفکر کنید.

موضوع دیگری که در خصوص این افزونه مطرح است، ایراداتی است که در زبان فارسی آن مشاهده می شود و خطاهایی که بشکل غیر اصولی از خوانایی سایت دیده می شود، این ها مواردی هستند که مشخصا می گویند که این افزونه یک چارچوب محکم برای اعتماد کردن و حرکت کردن در آن نیست!

مواردی که در بحث محتوای خود به آن می پردازید در کوتاه مدت پتانسیل سایت شما را بالا می برد و در بلند مدت تعیین کننده اعتبار شما در اینترنت خواهد بود.

سئو کلمات پر رقابت نیاز به تبلیغات دارد

تبلیغات موثر برای کلمات کلیدی پر رقابت

تبلیغات موثر برای کلمات کلیدی پر رقابت

این نکته را حتما در نظر بگیرید که وقتی می خواهید در یک مسابقه اتومبیل رانی شرکت کنید، علاوه بر تخصص و حرفه ای بودنی که در رانندگی به آن نیاز دارید، باید خودرویی خوب داشته باشید؛

دلیل آن هم این است که در مورد کلمات پر رقابت سئو صحبت می کنیم و مطمئن هستیم که رقیبانمان این خودرو را دارند.

هر چقدر شما خوب برانید، با یک خودرو 206 نمی توانید به جنگ اتومبیل های پیشرفته آلمانی بروید!

نکته اینجاست که رانندگان آن ها هم افراد دست و پا بسته ای نیستند که شما فکر کنید صرف داشتن مهارت بالا در رانندگی برای شما کافی است.

حالا در سئو موضوعی وجود دارد که در مهم ترین فاکتور آن یعنی زمان تاثیر گذار است:

اعتبار

سایت های معتبر معمولا پیروز هستند. چرا؟

چون گوگل سال هاست آنها را می شناسد، کاربران گوگل را با محتوا های خوبشان راضی و خشنود کرده اند، لینک های فراوانی را بطور ارگانیک از سایت های دیگر دریافت کرده اند و البته که مدت زیادی است که هستند و حضور دارند ( تمدید شدن دامنه، عمر دامنه، 5 ساله یا 1 ساله بودن دامنه )

چطور یک رپورتاژ آگهی موفق برای سایتمان طراحی کنیم؟

یکی از بهترین مسیر ها برای بالا بردن اعتبار وب سایت رپورتاژ آگهی خوب و استاندارد هستش که تو این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداختیم تا بتونید تو بهترین شکل این کار رو برای سایتتون انجام بدید.

پول و تبلیغات چیزی است که با استفاده از آن، ما این اعتبار را برای خود می خریم؛ تا در زمان کمتری به هدفمان برسیم.

معمولا مشتریان انتظار دارند در 6 تا نهایتا 10 ماه سایت خود را سئو شده ( با اصول کلاه سفید ) تحویل بگیرند و این در حالی است که رقیبان آن ها وب سایت هایی با 5 سال قدمت هستند که امروز هم بدلیل داشتن بازخورد مالی از سایت، بر روی اون تبلیغات و هزینه می کنند.

پس با مطالعه کردن در خصوص انتخاب بهترین تبلیغات برای سایتتان، از پتانسیلی که در بخش محتوا برای آن ایجاد کردید، بهره ببرید.

به جزئیات سایت جدی تر نگاه کنید

در رقابت های بالا این جزئیات هستند که یک سایت را رتبه اول و دیگری را رتبه هشتم می کنند!

اینجا منظور از جزئیات سبک و ساختاری است که برای طراحی سایت در نظر می گیرید.

باید کار کاربرتان بسیار ساده و مشخص باشد و تنها با چند کلیک به هر آنچه نیاز دارد، در سایت دسترسی پیدا کند.

یک سرح ایده آل فضای استاندارد و البته جذاب و خلاقانه را به کاربر نمایش می دهد که با وجود داشتن نکات منحصر به فرد، با پیشفرض ذهن او مطابق است و او را به چالش نمی کشد.

چون به چالش کشیدن کاربر امروز میتواند بشدت موجب بسته شدن سایت شود و شما اگر میخواهید متفاوت باشید، باید بسیار هم حرفه ای باشید که جذابیتتان باعث شود حتی اگر حس نا امنی کرد، همراه شما بماند.

داشتن ورژن موبایلی خوب و کاربر پسند، سرعت لود بالا و مسائلی مثل سایت مپ، robots.txt ، اس اس ال و… هم موضوعاتی است که مطمئنا راجب آن می دانید و باید در همه این موارد به بهترین شکل ممکن عمل کنید.

سعی کنید با بکار گیری یک تیم حرفه ای در طراحی سایت، اولا یکی از مهم ترین فاکتور های سئو یعنی بهینه سازی کد های سایت و داشتن یک وب سایت استاندارد را محقق کنید.

سپس به ایجاد طرح های خلاقانه و حرفه ای فکر کنید که در نگاه اول کاربر را جذب کنید

اولین نگاه کاربر به سایت شما مهم ترین نگاه اوست.

اگر در اولین نگاه در چشم کاربر جذاب باشید بخش قابل توجهی از مسیر را برای رقابت با سایت های قدرتمند رفته اید! از طرفی هم اگر در  نگاه اول چشم به او ضعیف یا معمولی باشید، در ادامه کارب بسیار دشواری برای تغییر دادن ذهنیت او نسبت به خودتان خواهید داشت.

حس خوب وب سایت

حس خوب وب سایت

شما در سئو کلمات پر رقابت نیاز به بازدید بازگشتی دارید یعنی کاربری که قبلا از سایت شما دیدن کرده، بعدا هم باز به سراغ شما بیاید. این یعنی شما توانستید رضایت او را جلب کنید یا در ذهن او بمانید.

این ها نکات ریزی هستند که در فرایند سئو کلمات پر رقابت باید در نظر گرفته شوند برای آن ها استراتژی و طرح ریزی هایی انجام شود.

تیم طراحی شما اگر حرفه ای باشد، در این بخش می تواند کمک های خوبی به شما کند.

شبکه های اجتماعی فضایی هستند که حضور در آن برای شما الزامیست.

سوشیال سیگنال و اعتبار حاصل از فعالیت در شبکه های اجتماعی، نکته دیگری است که در سئو پر رقابت میتواند برای شما بسیار ثمر بخش باشد.

متوجه هستید که شبکه های اجتماعی چقدر فضا های مهم و پر طرفداری هستند؛ گوگل موظف است که نگاه ویژه ای به این شبکه ها داشته باشد و با آنالیز سطح فعالیت های مختلف، سهم آن ها از این شبکه ها را مشخص نموده و با توجه به آن به آن ها رتبه دهد.

در مقاله سوشیال سیگنال بطور کامل در خصوص نوع و شکل فعالیت در شبکه های اجتماعی صحبت کرده ایم که برای شمایی که میخواهید در رقابت های بالای سئو حضور پیدا کنید، دانستن آن الزامی است.

تعدا شبکه های اجتماعی بسیار زیاد است و انواع ایرانی آنها هم هستند که البته آن ها دیگر سوشیال سیگنال محسوب نمی شوند اما چون بک لینک های نوفالو دارند، فعالیت در آن ها بد نیست و میتواند آن را هم در درجه سوم فعالیت های سئو سایت در نظر گرفت.

لینک سازی و شکل انجام آن

حتما در این خصوص شنیده اید که بک لینک میتواند برای قدرتمندی و اعتبار سایت شما بسیار موثر باشد.

سایت های خرید بک لینک را دیده اید و حتما راجب نحوه انجام لینک سازی هم مطالعه هایی داشته اید.

دقت کنید که وقتی در رقابت های سطح پایین فعالیت می کنید، ممکن است برخی فعالیت های شما از نظر لینک سازی موثر واقع شود و باعث افزایش رتبه باشد.

اما در رقابت های سطح بالا استفاده از روش های قدیمی و سطحی هم بی نتیجه است و هم ممکن است به ضرر شما باشد و پتانسیلی که در سئو داخلی به وجود آوردید را از بین ببرد.

رقبای شما بسیار مهم اند؛ وقتی رقیب شما از سایتی مثل ایسنا بک لینک گرفته است، شما با لینک سازی در کامنت های یک بلاگ ضعیف هیچ اتفاق مثبتی را برای سایتتان رغم نخواهید زد.

در حال مقایسه شدن با بهترین های حوزه کاری خودتان در سطح اینترنت هستید و باید فقط از سایت های معتبر و مطمئن بک لینک بگیرید.

لینک سازی در این سایت ها یک مقدار دشوار است و دلیل اینکه ما در همان ابتدای کار به تبلیغات و کنار گذاشتن هزینه برای آن صحبت کردیم، همین موضوع بود.

مقاله لینک سازی حرفه ای می تواند به شما کمک کند.

شما لینک های موثر و قدرتمند نیاز خواهید داشت و بلاخره اگر بخواهید در یک سطح بالا رقابت کنید، نیاز دارید که توسط سورس های معتبری معرفی شوید، پس در این خصوص حتما مطالعه کامل داشته باشید و بصورت بسیار بسیار ریز بینانه به آن نگاه کنید.

اصلا ایندکس های ضعیف نداشته باشید

این موضوع را هم به عنوان نکته آخر به آن اشاره کنم که دانستن آن در سئو رقابت بالا خیلی مفید خواهد بود.

ایندکس شدن یعنی قرار گرفتن در نتایج گوگل؛ برخی اعتقاد دارند ما باید ایندکس های زیادی داشته باشیم که گوگل رتبه خوبی به ما بدهد و بیشتر به ما نگاه کند!

در صورتی که با کیفیت بودن و قدرتمند بودن ایندکس های شما بسیار واجب تر از بالا بودن تعداد آن هاست.

سایت هایی از مشتریانم را سراغ دارم که با داشتن ایندکس بسیار خوب نسبت به رغبا، رتبه اصلا قابل قبولی نداشته اند و این موضوع آزارشان میداد که این همه هم برای ایجاد آن ایندکس ها تلاش کرده بودند.

صفحات ضعیف قدرت صفحات خوب شما را میگیرند و در دامین آتوریتی شما تاثیر منفی می گذارند.

پس سعی کنید اصلا صفحات، محصولات یا مقالات ضعیف تولید نکنید و همه انرژی را برای ایجاد صفحات عالی از هر نظر بگذارید.

باز هم بگم که برای بودن بین سایت های اول در نتایج موتور جستجو باید فوق العاده باشید… امروز انجام اینکار روز به روز سخت تر و سخت تر می شود اما به همان اندازه میزان بازخوردی که از داشتن آن بدست می آید هم افزایش پیدا کرده است و این دلیل شما برای مطالعه این مطلب بود.

حتما نیاز به زمان دارید؛ آن را برای رسیدن به این هدف شایسه دریغ نکنید و امیدوارم که در کارتان موفق باشید.

Successful SEO

آموزش سئو از خدمات سئو دات کام

در خدمات سئو دات کام صفحه ای در نظر گرفتیم که در آن آموزش های سئو را چه بصورت مقاله، چه بصورت فیلم و چه بسته های آموزشی در اختیار شما عزیزان قرار بدیم این صفحه برای دوستانی که قصد دارند اصول سئو سازی سایت بطور کامل یاد بگیرند، راهنمای بسیار خوبی است.

5 پاسخ
  • سیاوش پیری
   سیاوش پیری says:

   ما همونطور که در مقالات آموزشی هم همیشه میگیم، بیس و پایه کار رو بر روی تولید محتوای واقعا با ارزش قرار دادیم و سعی می کنید دقیقا مطلبی رو تولید کنیم که برای کاربران مفید و کارآمد باشه و این کار برای ما نتیجه خوبی رو به دنبال داشته تا به حال

   پاسخ
 1. محسن خاشعی
  محسن خاشعی says:

  قسمت نگاه اول کاربر به سایت جالب بود. البته این موارد بیشتر بازاریابی محتوا و مارکتیگ هستند اما خب در سئو سطح بالا همان جزئیاتی به حساب می آیند که گفتید …

  پاسخ
 2. حسین
  حسین says:

  قسمتی که فرمودید اصلا ایندکس ضعیف در سایت وجود نداشته باشه را متوجه نشدم
  چطور مگر هر صفحه بصورت جداگانه در رتبه بندی گوگل قرار نمیگیرد؟ اینکه صفحات ضیفی هم در سایت وجود داشته باشه برای ایندکس بیشتر چه ضرری را میتواند داشته باشد؟

  پاسخ
  • سیاوش پیری
   سیاوش پیری says:

   بسیار سوالی خوبی پرسیدید؛
   ایندکس با کیفیت و ارزشمند، تاثیر بسیار بیشتری نسبت به ایندکس زیاد دارد.
   شما اگر 50 صفحه داشته باشید که هر کدام رتبه خوب داشته و بازخورد مناسبی بدست آورند، نتیجه بسیار مطلوب تری به دنبال خواهد داشت تا اینکه 500 صفحه معمولی در رتبه های بین 20 تا 30 گوگل داشته باشید.
   موضوعی وجود دارد به عنوان “زامبی پیچ” که به صفحات ضعیف شما گفته می شود. این صفحات از قدرت یک دامنه می کاهند. دلیل آن هم این است که یک سایت استاندارد کاربر باید بتواند با چند کلیک به صفحه مد نظر خود برسد؛ از هر کجای سایت! این معنی در ارتباط بودن صفحات با یک دیگر است که یک صفحه ضعیف و کم ارزش موجب وارد شدن خسارت به صفحات با کیفیت سایت می شود.
   اینجاست که شما اگر 10 مقاله کپی در سایتتان بگذارید، ممکن است تاثیر منفی آن بر کل صفحات سایت اعمال شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =