افزایش بازدید کننده واقعی سایت

چطور بازدید واقعی سایت را افزایش دهیم؟

افزایش بازدید واقعی و ترافیک سایت به شکل ارگانیک با کمترین ریسک و بهترین بازدهی را برای شما در این مقاله آماده کرده ایم تا بدانید چطور به وسیله سئو یا تبلیغات بازدید کنندگان هدف را به سمت سایت خود بکشانید…

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش تولید محتوا و سئو، به موضوع افزایش بازدید و ترافیک سایت خواهیم پرداخت و چند روش بسیار کارآمد را آماده کرده ام تا در این خصوص به شما کاربران محترم خدمات سئو دات کام ارائه کنم.

همه چیز در دیده شدن است!

سیاوش پیری

اگر بخواهیم هر اتفاقی را در سایتمان رقم بزنیم، ابتدا باید به فکر استراتژی باشیم که دیده شویم و اصطلاحا جمعیت تشنه ما را بیابند.

جمعیت تشنه یا بازار هدف اصطلاحی است که کاربرد آن در بحث بازاریابی بسیار رایج است و جالب اینجاست که موضوع اصلی ما یعنی سئو، دقیقا برای این منظور به وجود آمد تا ( مخصوصا برای سایت های شرکتی ) مشتری یا علاقه مند واقعی، در سریع ترین زمان ما را بیابد.

در این مقاله به راهکار هایی می پردازیم که طبق آن کاربران و بازدید کنندگان سایتمان را به ترین شکل افزایش دهیم و از هر دری وارد دنیای اینترنت شدند، با ما مواجه شوند!

افزایش بازدید سایت به شکل ارگانیک یا غیر ارگانیک

بطور کلی این افزایش بازدید کننده به 2 شکل ارگانیک ( بازدید کننده طبیعی گوگلی ) و غیر ارگانیک ( بازدید های خریدنی واقعی ) تقسیم می شود.

البته نوع سومی هم وجود دارد که یکسری سایت ها آن را  می فروشند و به نوعی بازدید کنندگان فیک هستند.

ما این نوع سوم را بطور کامل کنار می گذاریم و هدفمان در این مطلب تنها جذب ترافیک واقعی برای سایتمان است.

بازدید های فیک بیشتر برای افزایش رتبه الکسا کاربرد دارند و در 90 درصد مواقع موجب بروز اتفاقات مثبتی در سایت ما نمی شوند؛ البته یکسری تکنیک ها هم وجود دارد که از آن بهره وری مطلوب گرفته شود اما صحبت در مورد آن ما را فضای مطلبمان دور می کند.

بازدید سایت بطور کلی یکی از مهم ترین و غیر قابل انکار ترین فاکتور های سئو است و از ابتدای به وجود آمده مفهوم سئو هم وجود داشتهاست، یقینا تا انتها هم همراه آن می ماند.

جدا از بحث سئو، استراتژی های درآمد زایی بسیاری وجود دارد که پیرو صحبت های قبل، پیشنیار آن داشتن بازدید کنندگان واقعی و زیاد است.

چطور ترافیک با کیفیت و ارگانیک سایت را بالا ببریم؟

ترافیک با کیفیت و ارگانیک همان دسته اولی است که به آن اشاره کردیم:

در این قسمت باید تدابیری بیاندیشیم که با استفاده از موتور جستجوی گوگل، کاربران سطح اینترنت را به سمت خود بکشانیم.

خب در مرحله اول  می دانیم که هر سایت یک موضوع و زمینه ای را پوشش می دهد:

 • سایت تفریحی
 • سایت گردشگری
 • سایت ساختمانی
 • سایت پزشکی
 • سایت خودرو
 • سایت تکنولوژی
 • و …

البته به این لیست عناوین بسیاری هم میتوان اضافه کرد اما به هر حال موضوع این است هر سایت در یک دسته بندی کلی قرار می گیرد.

زمانی که دسته بندی کلی شما مشخص شد، باید اصلی ترین کلمات کلیدی خود را مشخص کنید:

مثلا سایت در زمینه خودرو

اصلی ترین کلمات کلیدی این وب سایت می تواند شامل موارد زیر شود:

 • مجله خودرو
 • قیمت خودرو
 • خرید خودرو
 • اجاره خودرو
 • و …

خب برای این موضوعات صفحه سازی انجام می دهید و هدف گذاری شما به این شکل می شود که به سایتتان را سئو کنید و به صفحه اول گوگل برسید تا ترافیک هدفمند را جذب کنید.

اما مشکل اینجاست که سئو در کلمات پر جستجویی مثل این موارد بسیار پیچیده و دشوار است، رقیبان شما سایت هایی مثل باما، دیوار، پدال، زومیت، کارآپ، وان کار و … هستند که سال ها قدمت دارند.

شما برای گرفتن جایگاه این وب سایت ها کار آسانی نخواهید داشت و اگر از ساخت صفحات و محتوا سازی بسیار عالی برای آن ها هم اقدام به ایندکس و فتچ آن کنید، با رتبه ای مواجه می شوید که ممکن است شما را ناامید کند.

خب برای اینکه با این کلمات کلیدی به صفحه اول گوگل برسید، شاید بیش از 1 سال زمان نیاز باشد و البته هزینه هایی که برای تبلیغات در این عرصه رقابت، قطعا لازم خواهد بود.

راه حل افزایش بازدید با استفاده از سئو

افزایش ترافیک سایت با سئو

افزایش ترافیک سایت با سئو

در این مرحله راه حل این است که مجله خود را با یک نقشه تولید محتوای از پیش ترسیم شده را اندازی کنید.

 1. کلمات کلیدی زیر مجموعه کلمات کلی شناسایی شود.
 2. نقشه تولید محتوا به این شکل است که یک هرم با توجه به میزان رقابت، برای کلمات کلیدی خود ترسیم می کنید.
 3. از بالای هرم شروع به ساخت صفحات و تولید محتوای حرفه ای برای آن ها می کنید.
 4. مجله شما شامل چند دسته بندی می شود که هر دسته از مقالات، به یکی از کلمات کلیدی اصلی سایت خدمت می کند.
 5. lsi ( در ادامه توضیح داده می شود ) ها را شناسایی می کنید و برای آن ها تولید محتوا می کنید.
 6. با لینک سازی داخلی قدرت صفحات را به یک دیگر انتقال می دهید و تا مجموعه ای مقالات پر قدرت را در سایت داشته باشید.
 7. از مقالات تولید شده در زمان کم بازدید کنندگانی بدست می آید که به مرور زمان با توجه به لینک های رد و بدل شده، همه صفحات سایت افزایش رتبه پیدا می کنند.
 8. این کار تا با یک زمان بندی دقیق تا انتهای مسیر انجام می شود.
 9. با گذشت زمان صفحات ایندکس شده شما در گوگل زیاد می شوند و صفحات مربوط به کلمات کلیدی اصلی هم قدمت و اعتبار می یابند.
 10. در مرحله آخر که سایت به بازدید قابل قبولی از مقالات و صفحات زیر مجموعه ای رسید، با مشورت یک مشاور سئو اقدام به تبلیغات برای صفحات مربوط به کلمات کلیدی اصلی می کنید که هم قدمت گرفته اند و هم با توجه به لینک سازی های داخلی سایت قدرت آن ها افزایش یافته است.

این 10 مرحله اصولی ترین و استاندارد ترین راه برای رسیدن به صفحه اول در رقابت های سطح بالا است که زمان آن با توجه به سطح رقابت و میزان فعالیت گروه مجری بر روی سایت، از حدود 6 ماه تا 1 سال تخمین زده می شود.

اما اصطلاحاتی بکار برده شد که شاید لازم باشد توضیح مختصری در مورد آنها داده شود تا موضوع را شفاف تر درک کنید.

LSI همان پیشنهاد های گوگل است

lsi پیشنهاد های گوگل

lsi پیشنهاد های گوگل

هر کلمه کلیدی که جستجو کنید، گوگل عبارات دیگری هم به شما پیشنهاد می دهد که میزان سرچ آن ها کمتر و رقابت پایین تری دارند، باید این موارد را برای همه دسته بندی های تحقیق کنید و لیست کاملی از پیشنهاد های گوگل تشکیل دهید.

حالا شما لیستی از عناوینی را در اختیار دارید که کاربران هدف شما آن ها را جستجو می کنند و رقابت آن هم از موارد ابتدایی بسیار کمتر است؛ چه چیزی بهتر از این! برای این موارد صفحه سازی می کنید و علاوه بر اینکه قدرت و ایندکس سایتتان افزایش پیدا می کند، در زمان کم بازدید کنندگان زیادی را هم به شمت سایت می کشانید.

از همین بازدید کنندگان برای بالا کشیدن صفحات اصلی سایت استفاده می شود.

پیشنهاد می کنم مقاله لینک سازی داخلی را هم در برنامه مطالعه خود قرار دهید تا دقیقا متوجه شوید روال کار با استفاده از این تکنیک به چه شکل است.

با طی کردن این مسیر ترافیک با کیفیت و کاملا ارگانیکی از گوگل بدست می آورید که بدلیل محتوا محور بودن آن هیچ شک و تردیدی در آن نیست و قابل اطمینان ترین راه و همچنین کم هزینه ترین روش برای افزایش بازدید سایت در رقابت های سنگین محسوب می شود.

برای اینکار نیاز به تیم حرفه ای در زمینه تولید محتوا دارید که مهارت نویسندگی و همچنین سئو محتوا را به خوبی داشته باشند و با استفاده از آن محتوا های قدرتمند و کامل را در سایتتان منتشر کنند.

برای یادگیری این تکنیک ها می توانید از پکیج آموزش تولید محتوا ارائه شده توسط گروه خدمات سئو دات کام هم بهره ببرید که در یک بسته دانلودی ویدیویی، در مدت 5 ساعت میتواند بهترین راهنما از مبتدی تا حرفه ای برای شما باشد.

چند نمونه سایت موفق با این استراتژی

سایت هایی مثل چطور، زومیت، متمم، خودرو بانک، نمناک و حتی دیجیکالا مواردی هستند که با استفاده از همین استراتژی جدی تولید محتوا امروز به پول ساز ترین و موفق ترین سایت های ایرانی تبدیل شده اند.

این سایت ها امروز از مسیر های بسیار زیادی درآمد زایی می کنند که اگر تازه با مفهوم سئو و دنیای آن آشنا شده باشید، شاید متوجه آن نشوید.

برخی از این سایت ها مجلاتی هستند که با همین عبارات کم جستجو کار خود را آغاز نمودند و امروز بازدید کنندگان میلیونی را با سرمایه گذاری روی تعداد زیادی از این عبارات کسب کرده اند.

خرید بازدید کننده واقعی

افزایش بازدید سایت بصورت واقعی

افزایش بازدید سایت بصورت واقعی

پرونده افزایش بازدید گوگلی سایت را بستیم و حالا زمان آن رسیده که به روشی مرسوم و کم زحمت تر برای افزایش بازدید بپردازیم:

در ابتدای صحبت اشاره کردیم که بازدید کننده را یا می توان جذب کرد یا میتوان با هزینه کردن آن را خرید؛ ( بازدید کننده واقعی )

بازدید کنندگان واقعی افرادی مثل من و شما هستند که اگر کسی بخواهد ما را جذب کند، باید تبلیغاتی جذاب و تحریک کننده را در فضایی که احتمال کلیک بالا باشد، برای ما به پرده نمایش در آورد.

مهم ترن موضوع در تبلیغات بنری و آگهی شناسایی درست بازار هدف است.

بازار هدف یا جمعیت تشنه ای که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، رمز موفقیت یک تبلیغات بنری هستند. اجازه بدهیم توضیح مختصری در مورد این نوع تبلیغ بدهیم که اگر کسی با آن آشنا نیست با آگاهی کافی ادامه مطلب را دنبال کند.


تبلیغات بنری برای افزایش بازدید

حتما در سایت های پر بازدید خبری، ورزشی، دانلود آهنگ و سایت هایی مثل دیجیکالا، بنر های تبلیغاتی را دیده اید که بصورت تصویر متحرک یا ثابت، سایتی را معرفی می کنند.

مراجعی که اقدام به ارائه تبلیغات بنری می کنند، باید سایت هایی با بازدید کنندگان بسیار زیاد و یا بازار هدف متمرکز و بازدید نسبتا زیاد باشند.

این بنر ها بصورت ماهیانه، 3 ماهه یا 6 ماهه در این سایت ها قرارداد بسته می شوند.

یا بصورت کلیکی بین دو طرف یا یک سایت واسطه ( پرتال های تبلیغاتی مثل ادنگاه و ای نتوورک ) توافق می شود که مثلا به ازای هر یکبار کلیک روی این بنر، تعرفه ای محاسبه شود.

هزینه این نوع تبلیغ ها از ماهیانه 200 هزار تومان تا ماهیانه 20 میلیون تومان هم متغیر است و هر سایت با توجه به بودجه خود و همچنین استراتژی تبلیغاتی که دارد، تصمیم به بهره گیری از آن می کند.


بطور کلی 2 پارامتر برای بالا بردن کیفیت تبلیغات بنری وجود دارد که اصلی ترین معیار برای تبلیغ کننده هستند:

1- جمعیت تشنه

2- پیشنهاد رد نشدنی

این 2 فاکتور مهم ترین مواردی هستند که در اقدام به تبلیغات بنری باید مد نظر داشته باشید و با استفاده از آن به راحتی می توانید ترافیک سایت خود را با راندمان فوق العاده افزایش دهید.

جمعیت تشنه

بازار هدف TARGET MARKET

بازار هدف TARGET MARKET

شناسایی بازار هدف ترین بازار هدف!

تا جایی که ممکن است افرادی که نمی توانند جزئ بازار هدف شما باشند را کنار بگذارید و تمرکز را بر روی کاربرانی که احتمال استفاده آن ها از خدمات شما بسیار بالا است بگذارید.

در مرحله بعد باید فضایی را پیدا کنید که این افراد زمان زیادی را در آن می گذرانند و بخصوص وقتی که در آن فضا هستند، جو و شرایط میتواند بر تصمیم گیری آن ها تاثیر گذاری زیادی داشته باشد.

پیشنهاد رد نشدنی

سعی کنید وقتی که فضای تبلیغ شناسایی شد، متن تبلیغ را به شکلی در نظر بگیرید که احتمال قبول شدن آن در بهترین شرایط باشد.

مثلا ارائه پیشنهادی رایگان در قبال سود بردن کاربر و مواردی از این دست که ترجیحا کاربرتان برای استفاده از آن نیاز به هیچ هزینه ای نداشته باشد!

شاید بگویید ما تبلیغ می کنیم که فروش انجام دهیم و اگر قرار باشد پیشنهاد رایگان ارائه شود چه فایده ای برای ما دارد؟

دقیقا موضوع همینجاست که خیلی از تبلیغ ها با شکست مواجه می شوند و فروش موفقی را به دنبال نمی آورند.

روند وارد شدن با منطقه امن کابر، باید آرام آرام و قدم به قدم باشد تا در چند مرحله بیشترین اطمینان و اهتماد نسبت به شما در او به وجود آید و سپس سراغ فروختن لیوان های دوم خود به آن بروید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام

بله امروز دیگر فضای تبلیغات برای شما محدود به سایت های پر بازدید نمی شود. شبکه های اجتماعی پر رفت و آمد ترین بستر تبادل اطلاعات در فضای اینترنت هستند و تبلیغ در آن ها امروز بسیار رایج است.

با رعایت همان 2 نکته ای برای تبلیغات بنری گفته شد، میتوانید ویدیو های تبلیغاتی ( موشن گرافی، لایو اکشن و … ) را با توجه سلیقه کاربران هدفتان تولید و در این فضا ها متنشر کنید.

بسیاری از سایت ها با استفاده از این روش های تبلیغاتی، بازدید صفحات سایت خود را به شدت افزایش می دهند و علاوه بر آن با یک استراتژی درست، شرایطی به وجود می آورند که در مدت زمان تبلیغات به عددی قابل توجه از طرفداران واقعی دست پیدا می کنند.

طرفداران واقعی برای سایت شما معجزه می کنند و از هر روشی که وارد می شوید باید سعی کنید فقط به راضی بودن کاربرانتان فکر کنید تا با گذر زمان از وفاداری آن بهترین بهره نصیب شما شود.

داشتن آتوریتی بالا برای افزایش بازدید واقعی سایت

حتما میدانید آتوریتی چیست!؟ نمره قدرت و اعتبار یک سایت از بین 0 تا 100 را آتوریتی می گویند و قدرت آن زمانی به چشم می آید که:

در 2 سایت با آتوریتی های

 1. 10
 2. 50

2 مطلب منتشر می کنید و هر دوی آن ها را به بهترین شکل و به یک اندازه استاندارد و خوب می نویسید.

اگر قرار است ویدیو گذاشته شود و یا لینک سازی داخلی برای آن انجام شود، دقیقا برای هر دو به یک شکل و با شرایط یکسان این کار انجام می شود.

نتیجه چیست؟

سایتی که آتوریتی 50 داشته است شاید در مدت 3 ماه زودتر از سایت آتوریتی 10 به رتبه های اول گوگل برسد.

این موضوع بسیار جالب است زمانی که شما بخواهید بازدید یک فروشگاه اینترنتی را افزایش دهید!

سئو کردن، تولید محتوای زیااد، کامنت گذاری، ساخت ویدیو و … برای سایتی که بیش از 10 هزار محصول برای ارائه دارد، بسیار کار دشوار و زمان بری است که به نظر هم پروسه درستی برای افزایش بازدید سایت نمی باشد.

با بالا بردن آتوریتی سایت، تمامی محصولات به یکباره افزایش رتبه خواهند داشت.

یعنی اگر مثلا نمره اعتبار سایت شما 10 است، سعی کنید آن را به 40 برسانید و بعد می بینید که محصولاتی که اصلا از یادتان رفته بودند هم بعد چند ماه افزایش رتبه بسیار چشم گیری پیدا کرده اند.


جمع بندی مطلب

با 2 روش کلی میتوانیم بازدید سایتمان را افزایش افزایش دهیم:

1- از طریق سئو و گوگل

2- از طریق تبلیغات در فضاهای بازدید اینترنتی

روش اول قاعدتا اصولی تر، کم هزینه تر و قابل اطمینان تر است اما مشکل آن این است که زمان و انرژی بیشتری می طلبد و باید توسط متخصصان و نویسندگان حرفه ای سایت پیش رود تا بازدهی آن به بهترین شکل بروز پیدا کند.

اما روش دوم مشکلات و دردسر های خود را دارد:

اول اینکه برای گرفتن بازخورد مناسب، نیاز است که در زمینه سئو و تولید محتوا هم روی سایت بسیار جدی کار انجام شود. دوم بحث هزینه است که خب مهم ترین موضوع مطرح در این روش است که باید با بررسی های ریزبینانه انجام شود تا سرعت رسیدن به نتیجه را نسبت به روش اول بیشتر کند و بازگشت مالی قابل قبول را به دنبال داشته باشد.

پیشنهاد ما به

پیشنهاد ما به شما این است که روش اول را مبنای کار قرار دهید و با بهره گیری از تکنیک های روش دوم گاها کمی روند محبوب شدن سایت را سرعت ببخشید. به این شکل هم ریسک کار پایین می آید و هم اگر در هریک به مشکلاتی برخوردید، راه دوم آن را پوشش می دهد و روند پیشرفت شما قطع نمی شود.


آموزش سئو وردپرس از صفر تا صدپکیج آموزش سئو

پکیج آموزش سئو وردپرس، پوشش دهنده تمام مفاهیمی است از ابتدای راه اندازی سایت تا رسیدن به لینک اول گوگل با آن کار خواهید داشت!

بستر آموزش ویدیویی است و فضای ارائه بصورت عملی در پنل ادمین وردپرس می باشد.

آموزش های این پکیج در سال 99 بروز شده است و قابل استفاده برای کسانی است که هیچ فعالیتی در فضای برنامه نویسی و سایت نداشته اند.

تخفیف 50% این پکیج آموزشی تا مدت محدودی است!

برای کسب اطلاعات کامل و مشاهده آموزش های رایگان خدمات سئو دات کام، به صفحه آموزش سئو وردپرس مراجعه کنید.


همچنین برای کسانی که علاقه مند به یادگیری سئو بصورت حضوری هستند، می توانند با مراجعه به صفحه آموزش سئو در کرج، در خصوص کلاس های آموزشی ما هم اطلاعاتی بدست آورند.

5 پاسخ
 1. تهرانی
  تهرانی گفته:

  جالبه که سایتتون داره درباره محتوای سئو شده و بالابردن رتبه سایت در گوگل حرف می زنه ولی خود همین یه مقاله یه عالمه اشتباه تایپی داره!

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.