فرمول جادویی سئو

فرمول جادویی سئو

فرمول جادویی سئو! بله فرمولی که با 3 پارامتر قدرتمند، نزدیک ترین راه را برای رسیدن به صفحه اول گوگل به شما نشان می دهد. فرومولی که موفق ترین سایت های دنیا از آن بهره می گیرند تا با کمترین ریسک و منطقی ترین تضمین، به مطلوب ترین جایگاه در گوگل برسند. با من همراه باشید…

فرمول جادویی سئو

فرمول جادویی سئو

یک فرمول جادویی برای رسیدن به صفحه اول گوگل

از اولین روزی که کار سئو و بهینه سازی سایت رو شروع کردم به دنبال ساخت یک فرمول جادویی برای رسیدن به صفحه اول گوگل بودم!

چندین بار پروژه های مختلف را حتی به رتبه اول هم رساندم اما متوجه نشدم دقیقا کدام مورد از کار هایم بود که باعث شد این اتفاق بیوفتد؟

کم کم نمونه کار های موفقی که در این زماینه داشتم افزایش پیدا کرد و با توجه به علاقه ای که به سئو داشتم از فضای برنامه نویسی کمی دور شدم و به عنوان متخصص سئو پروژه های شرکتی که در آن کار می کردم را مدیریت کردم… پس از آن دیگر خودم کار سئو را انجام نمیدادم و نیرو هایی که به داده شده بود مسئولیت اجرای پروژه های را داشتند و من فقط کار آن ها را مانیتور می کردم و ایراداتشان را می گرفتم.

سرتان را درد نیاورم 3 سالی از آن زمان گذشت و خدمات سئو دات کام متولد شد.

حالا من یک سایت داشتم که جز خودم هیچ کس روی آن زمان نمی گذاشت و میخواستم وارد سخت ترین رقابت سطح اینترنت شوم! رقیبان من شرکت های بزرگی بودند که علاوه بر اعتبار و قدمتی که داشتند، گروهی ثابت و از صافی گذشته، بر روی سایت آن ها کار می کرد.

یکی از آن ها هم شرکتی بود که خودم در آن کار می کردم و مدیر سئو آن بودم.

تنها به یک دلیل این سایت را راه اندازی کردم؛ نوشتن با عشق

زمان زیادی طول نکشید که خدمات سئو دات کام از سایت شرکتی که در آن بودم پیشی گرفت و در اتفاقی بسیار شگف انگیز رتبه اول گوگل را در کلمه خدمات سئو به خود اختصاص داد…

این عشق و علاقه ای که در نوشتن بود، داشت اتفاقات عجیبی را رقم می زد؛ پروژه های بسیار به سمت من روانه شد که هر شرکتی آرزوی آن ها را داشت.

وقتی که علاقه مند به تدریس و آموزش سئو شدم، تصمیم گرفتم از همین سایت استفاده کنم و انقدر تکنیک های مختلف را تست کنم که یک بار برای همیشه به آن فرمولی که که می خواستم دست پیدا کنم.

در این مقاله 3 پارامتر وجود دارد که فرمول جادویی سئو را تشکیل می دهد و اگر آن را بکار ببندید بدون هیچ تردیدی رتبه های اول گوگل را ازآن خود خواهید کرد.

سلسله تکنیک هایی که سایت را به رتبه اول می رساند

ایجاد یک سلسله مراتب صحیح و استاندارد بهترین هدف بود که طبق آن بتوان بهترین پروژه ها را در زمان مناسب به جایگاه خوب رساند.

یک نکته هم اینجا حائز اهمیت بود و آن هم کلاه سیاه نبودن این تکنیک ها بود؛ زیرا معلوم بود که شرکتی که بزرگی گوگل هیچ وقت بی کار نمی نشیند تا یک گروه جوان به راحتی الگوریتم های او را دور بزنند و پول در بیاورند!

1. تولید محتوا نه، گپ و گفت دوستانه!

تولید محتوا حرفه ای

تولید محتوا حرفه ای

ابتدایی ترین جادویی که در سئو کردن سایت مرا شگفت انگیز کرد، همان نوشتنی بود که در مورد آن با شما صحبت کردم.

ما در شرکتی که بودیم برای هر سایت نویسنده هایی داشتیم که مرتب روزانه برای سایت ها تولید محتوا می کردند ولی بازخود آنچنانی نداشتیم!

حالا نکته اینجا بود مقاله های من با گذشت کمی زمان علی رقم داشتن رقابت بیشتر در زمان کمتر به رتبه های اول گوگل می رسید و نمی شد که همه مقالات هم من به تنهایی تولید کنم! باید آن ها هم یاد می گرفتند و طوری می نوشتند که گوگل آن ها را دوست بدارد!

موضوع اینجا بود که من فقط نمی نوشتم و با کاربرانم دوست بودم؛ هنوز هم کاربرانی که زمان برای خواندن مطالب من می گذارند، محترم ترین و صمیمی ترین افراد زندگی من هستند، چه به واسطه آن ها درآمد یا بازخورد مالی داشته باشم، چه نداشته باشم.

از این رو به آن ها فکر می کنم، می دانم که دغدغه های آن ها چیست و با عنوانی مثل عنوان این مقاله، سعی می کنم آن ها را برطرف کنم.

در نتیجه این توجه کاربران به محتوا های تولیدی من باعث می شد گوگل هم محتوا های من توجه ویژه ای داشته باشد! اینجا موضوع چگونگی نوشتن بود که تعین کننده بود؛ رتبه اول یا صفحه 2 لینک 8!

این موضوع را به عنوان اولین جادوی سئو در ذهن خود یادداشت کنید تا برویم به سراغ موضوعات دیگر؛ من بیشتر در این خصوص صحبت نمی کنم که مطلبمان خیلی طولانی نشود و شما را به صفحه آموزش تولید محتوا راهنمایی می کنم که اگر خواستید اطلاعات بیشتر بدست آورید، توضیحات زیر پکیج آموزشی را بدقت مطالعه کنید.

آیا تولید محتوا با تنهایی کافی است؟

اگر بخواهم نظر قلبی خودم را در این خصوص بگویم، برای بسیاری از کلمات کلیدی تخصصی بله کافی است چون من به نوع نوشتن به جد معتقدم.

نه تنها خودم بله دوستانی را دارم که در نوشتن فوق العاده اند و نتیجه کار آن ها را هم در گوگل دیده ام که با چه کلماتی ربته های اول تا سوم گوگل گرفته اند!

اما خوب افرادی را هم دیده ام که می گویند این کار را انجام داده اند و نتیجه لازم برای آن هها حاصل نشده است! علاوه بر این افراد موضوع دیگری هم وجود دارد و آن هم کمی زمان بر بودن استفاده از این تکنیک به تنهایی است که گاها بین 8 ماه تا 1 سال ممکن است به طول بیانجامد و خب نتیجه آن هم قطعی و با ثبات است.

نیاز داریم کمی ادویه هم به این محلول جادویی مان اضافه کنیم!

2. بک لینک و تاثیر شگفت انگیز آن

لینک سازی یا خرید بک لینک

لینک سازی یا خرید بک لینک

دومین جادوی سئو بک لینک است. شاید بگویید که خب این را که همه میدانند! بک لینک از دیر باز بوده و امروز هم هست؛ راه ایجاد آن هم نهایتا 3 یا 4 میلیون تومان هزینه است تا بهترین پکیج بک لینک را خریداری کنیم!

بله حق با شماست ولی جزئیات را فراموش نکنید؛ این مهم ترین نکته ای است که اگر تنها آن را از این مقاله به خاطر بسپارید، برای شما کافی خواهد بود. جزئیات

 • خرید یا ساخت بک لینک زمان دارد.
 • پیشنیاز دارد.
 • اصول و قواعدی دارد که ریسک آن را کم کند. ( چون بک لینک به هر شکلی که باشد تخلف است )

اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید، زمان خرید یا ساخت بک لینک است.

وقتی که یک سایت تازه راه اندازی شده است و رقیبان آن هم حدود 60 الی 100 عدد بک لینک دارند، آیا این منطقی است که یک باره 200 بک لینک به این سایت داده شود؟

سوال بعدی اینجاست که اگر یک صفحه خود به تنهایی محتوای بسیار معمولی داشته باشد، رتبه آن در گوگل صفحه 3 الی 10 باشد و بازدید آن هم پایین باشد، آیا اگر شما جای گوگل باشید برایتان شک برانگیز نیست که مثلا 100 سایت به آن بک لینک دهند؟ در حالی که رقیبان صفحه اولی آن حدود 20 الی 60 عدد بک لینک دارند!

ای دو مورد را به عنوان زمان و پیشنیاز یک لینک سازی داشته باشید و در مورد اصول و قواعد آن هم مقاله خرید بک لینک را مطالعه کنید که بطور مفصل با ویدیو، به این موضوع پرداخته ایم.

من که برای سایت شخصی خودم پایه و اساس کار را تولید محتوا گذاشتم، چرا امروز در مورد تهیه بک لینکی که تخلف است با شما صحبت می کنم؟

 1. زمان
 2. نیاز به بهره گیری از قدرت سایت ها دیگر در برخی رقابت ها
 3. امتیازی که در اختیار شماست و اگر شما استفاده نکنید رقیبانتان استفاده می کنند.

تبصره!

منظور من از بک لینک سازی، لینک گرفتن از کامنت های زیر بلاگ و روش های دیگر منسوخ شده و قدیمی نیست! حتما در مورد آن 1 روز زمان برای مطالعه در نظر بگیرید.

3. طراحی استاندارد و ارتباطات داخل سایت

برای اینکه محتوا های شما و بک لینک هایی که برای سایتتان تهیه می کنید بهترین بازدهی را برای شما به ارمغان بیاورد، باید سایتی درست و استاندارد از نظر گوگل و کاربران آن داشته باشید.

یعنی هم کاربر محور باشید، هم صفحات سایت از آن ساختار اصولی خارج نشود که گوگل و خزندگان آن هم بتوانند به راحتی شما را ببینند و در سایتتان کند و کاو کنند!

کاربر محور بودن که مثل همان موضوع رضایت مشتری، نیازی به صحبت کردن ندارد و از اصلی ترین اصولی است که یک سایت موفق مجبور به رعایت آن است؛

اما در مورد آن ساختار استانداردی که گفتیم، یا باید از قالب های سئو فرندلی استفاده کنید که در پیش فرض آن ها این اصول در نظر گرفته شده است یا در در حین طراحی سایت با یک سئو مار هم قدم شوید.

موضوع دیگری هم در سایت وجود دارد که صفحات مختلف، با استفاده از آن به یک دیگر متصل می شودند.

ارتباطات درون سایت

لینک سازی داخلی همان منظور بنده از این ارتباطات است که باعث می شود:

 1. کاربران مدت زمان بیشتری در سایت حفظ شوند.
 2. پتانسیل های سایت بیشتر دیده شود.
 3. قدرت به صفحات مختلف انتقال بیابد.
 4. کار ربات گوگل برای دیدن شما ساده تر شود.

در این مورد مقاله اصول لینک سازی داخلی بهترین سورس آموزشی رایگان برای شماست.

این موضوع لینک سازی داخلی همانطور که قبلا هم گفتم یکی از اصلی ترین مکمل های بحث تولید محتواست که اگر این دو با یک دیگر بطور تخصصی در سایت اعمال شوند، سایت شما به عنوان رقیبی خطرناک برای همکارانتان مطرح خواهد شد.

این هم سومین پارامتر فرمول جادویی ما، حالا زمان آن است که بحث را جمع بندی کنیم و نتیجه گیری کلی آن را در سایت های خود بکار ببندیم.

فرومول جادویی نهایی

سئو مجیک

سئو مجیک

من عبارت فرمول جادویی را از یکی از کتاب های مورد علاقه ام برداشتم و شاید در اولین نگاه کمی برای شما عجیب به نظر آمده باشد اما خب منحصر به فرد بودن آن برای من کافی بود که لفظ جادو را در عنوان مقاله ام بکار ببرم. ( لفظی که خیلی ها از آن خوششان نمی آید! )

 1. ایجاد یک سایت استاندارد با ساختار سئو فرندلی
 2. تولید محتوا هایی که کاربر را مجبور به ماندن و مطالعه کردن کند.
 3. ارتباط سازی بین این کانتنت ها
 4. تهیه بک لینک های ارزشمند با رعایت اصول پیشنیاز

این چهار مرحله کل موضوعی است که در این مقاله مفصل به بررسی آن پرداختیم و حالا زمان آن است که یک به یک زمان برای مطالعه تخصصی بر روی هر یک از این موضوعات بگذارید و آن ها را اجرایی کنید.

در رابطه با آن روشی که از ابتدا هم به دنبال آن بودم، به نتیجه جالب رسیدم و آن هم این بود که:

هیچ گار یک کار به تنهایی نمیتواند موجب موفقت یک سایت، بخصوص در رقابت های سطح بالا شود و اتفاقات خوب سایت خودم هم زمان هایی رخ داد که این چند پارامتر را با هم بکار بستم و بهترین استفاده را از پتانسیل بزرگی که در محتوا های تولیدی خود ایجاد کرده بودم، بدست آوردم.

امیدوارم که این مقاله هم شایسته زمانی که شما برای گذاشتید، بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.