سئو کلاه خاکستری کمرنگ

سئو کلاه خاکستری کمرنگ!

سئو کلاه خاکستری کمرنگ و مایل به سفید، عنوان این مقاله است که در آن به نحوه سئو کردن سایت با کمترین ریسک و قطعی ترین بازدهی می پردازیم!

شاید عنوان این مقاله کمی غیر متعارف و عجیب به نظر بیاد اما من روشی رو برای سئو سایت به شما معرفی می کنم که قطعا سئو کلاه سفید نیست اما خب آنقدری هم نرخ خاکستری بودن آن پایین است که می توان با کمترین ریسک به سمت آن رفت و زمان رسیدن به جایگاه های خوب را هم تا حدی کاهش داد. با من همراه باشید!

بیس سئو خاکستری کمرنگ

بیس و پایه ما در روش خاکستری کمرنگ، همان کلاه سفید بودن است و همانطور که در جریان هم هستید، تولید محتوا اصلی ترین بحث سئو کلاه سفید بود که استراتژی ایجاد و ارائه آن، مسیر رسیدن به رتبه های اول گوگل را نشان می داد.

در این روش هم ما بطور دقیق سئو کلاه سفید رو بررسی می کنیم و با بهره گیری از تکنیک های اون نقشه اصلی راه رو ترسیم خواهیم کرد.

سپس به سراغ بحث خاکستری بودن روی می آوریم و رویکرد سئو خاکستری رو بشکل دقیق آنالیز و ارزیابی می کنیم. از این روش هم مواردی که به آن نیاز داریم را استراج کرده و سپس چاشنی روش کاملا سفیدمان می کنیم تا اصلی ترین مشکل سئو کلاه سفید یعنی زمان را برطرف کنیم.

اجازه بدهید کمی جزئی تر وارد روش های سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری شویم و ببینیم که از دو چه چیزی را میخواهیم!؟

رویکرد کلاه سفید در سئو کردن سایت

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید

سئو کارانی که بطور جد با رویکرد کلاه سفید وارد می شوند، یک تیم حرفه ای تولید محتوا و یک گروه برای فعالیت در شبکه های اجتماعی تدارک می بینند و با استفاده از اون ها در یک استراتژی کاملا بی خطر و البته پر هزینه، دست به سئو کردن سایت های مختلف می زنند. ( در مورد پر هزینه بودن در ادامه مطلب صحبت خواهیم کرد. )

سئو کلاه سفید، روندی کاملا استاندارد و طبق علاقه گوگل است که در آن محتوا های تازه و بدرد بخور در نتایج آن افزایش یابد و او هم با توجه به این اتفاق خوبی که سایت مذکور برایش رقم زده، آن را به صفحه اول بیاورد!

چالش های روش کلاه سفید

اما مشکلاتی که سئو کاران کلاه سفید با آن دست و پنجه نرم می کنند:

 • زمان بر بودن بروز اتفاقات مثبت در سایت
 • فعالیت هایی که واقعا نیرو های متخصص می طلبد
 • حقوق هایی که با توجه به دریافتی پروژه ها، باید به پرسنل متخصص خود پرداخت کنند و سود کار را کاهش می دهد.

این 3 موضوع مهم ترین چالش های سئو کاران سبک کلاه سفید است که مدام با آن دست و پنجه نرم می کنند و از آنجایی که در سال های اخیر شرایط بازار، ثبات لازم را نداشته است، اعتماد کردن برای مشتریانی که پروژه خود را 15 ماه بعد تحویل می گیرند کمی مشکل شده است.

این موضوعات رو به این دلیل مطرح می کنم که گروه خدمات سئو دات کام ابتدا با همین رویکرد کار خودش رو آغاز کرد و در گیری با این چالش ها، دائما صاحب بخشی از انرژی ما بود!

هزینه و بازدهی سئو کلاه سفید

این پر هزینه بودن با توجه به بازخوردی که از مشتریانمان گرفتیم، خیلی برای آن ها مطرح نیست و آنها تنها تمایل دارند که کار سئو بدون ریسک باشد! شاید این اتفاق بخاطر دوستانی باشد که نگاه شرکت ها و صاحبان کسب و کار را نسبت به این شغل ( سئو ) کمی حساس کرده کرده اند!

به هر حال، آن ها به سئو شدن و دیده شدن در جایگاه های بالای گوگل نیاز دارند؛ هم از نظر بازاریابی و هم از نظر اعتبار سازی برای برندشان، این اتفاق برای آن ها بسیار مهم است.

البته این موضوع هم حائز اهمیت است که پس از رسیدن سایت به جایگاه های لازم، ثبات و ماندگاری آن هم بسیار بیشتر است و گاها تا 1 سال هم می تواند در صفحه اول گوگل بماند و مشتریان را به سمت خود بکشد.

موضوع دیگری هم وجود دارد در این روش که به عنوان آخرین نکته سفید بودن، باید در نظر داشته باشیم.

با توجه به اینکه گوگل الگوریتم های خود را به سمت محتوا راهنمایی می کند، افزایش ترافیک سایت بعد از یک سال فعالیت مستمر و دقیق، بشدت اتفاق می افتد؛ چون محتوا های تولیدی در زمینه های مختلف، گاها 6 الی 8 ماه زمان می خواهند تا شایستگی خود را به ربات های گوگل نشان دهند.

روش خاکستری سئو کردن سایت

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری

بطور کلی 2 روش برای سئو کردن سایت ها وجود داشت که یکی کلاه سیاه یا black cat بود و دیگری هم کلاه سفید یا white cat بودن که در خصوص آن مفصل صحبت کردیم.

با توجه به این که روش کلاه سیاه در زمان کوتاهی، کامل از چشم مشتریان افتاد و نگاه بسیار منفی نسبت به آن به وجود آمد و روش کلاه سفید هم چالش های مذکور را به دنبال داشت، روشی تحت عنوان سئو کلاه خاکستری به وجود آمد.

سئو کلاه خاکستری از لینک بیلدینگ بهره می برد؛ اما بشکل ضعیف تر، کمتر، دقیق تر و با برنامه ریزی تر!

حتما سئو کار ها می دانند که لینک در فرایند بهینه سازی سایت و افزایش رتبه گوگل آن، میتوانند معجزه کند و به همین دلیل بهره گیری از آن بسیار وسوسه انگیز است.

چرا سئو کلاه خاکستری؟

سئو کلاه خاکستری با استفاده از لینک بیلدینگ های اصلاح شده، مشکل زمان کلاه سفید را مرتفع کرد و اکثر سئو کار ها هم به سمت آن کشیده شدند؛ چون با این روش هم پروژه های خود را سریع تر به جایگاه مطلوب می رسانند و هم مشکلات مالی کار را هم تا حدی کاهش بود.

اما خب اتفاقات جریمه شدن از طرف گوگل و گاها پنالتی شدن سایت هم در این روش ممکن بود که خب سئو کار ها آن را به عنوان ریسکی که حضورش در هر بیزینسی حس می شود، قبول کردند و این روش به عنوان محبوب ترین روش سئو سازی وب سایت ها مورد استفاده قرار گرفت.

کلاه خاکستری کمرنگ روشی نو

سئو کلاه خاکستری کمرنگ

سئو کلاه خاکستری کمرنگ

هر چه جلو تر می رویم الگوریتم های گوگل هوشمند تر و حرفه ای تر می شوند. هدف آن ها مشخص است:

 • سایت هایی که قصد دور زدن آن را دارند جریمه شوند.
 • سایت هایی که محتوا های خوب ارائه می کنند، تشویق شوند.

این پیشرفت در کار مخصصان سئو هم بی تاثیر نبود؛ در سال اخیر تعداد زیادی از پروژه هایی که با بک لینک رتبه کسب کرده بودند، نا به سامان شد و این ها نشانه هایی بود که شناسایی روش های لینک سازی، روز به روز بیشتر و حرفه ای تر می شود.

طوری که حتما با مقالات زیادی در خصوص از بین بردن لینک های اسپم و … رو به رو شده اید و این ها نشان می دهد که یا باید در لینک سازی بسیار ریز بین تر شد، یا انرژی که برای آن لازم است را برای تولید محتوا گذاشت و آن را تخصصی تر کرد. ( یعنی همان کلاه سفید شدن )

کمتر کردن رنگ خاکستری در تکنیک های سئو

اما ما صورت مسئله را پاک نمی کنیم، فقط کمی از غلظت این رنگ خاکستری می کاهیم تا با ایجاد استاندارد ها و اصول سخت گیرانه تر، همچنان از قدرت لینک بهره ببریم.

روشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم به این شکل است:

 1. ایجاد کانتنت های کامل، دقیق در بازه های زمانی منظم
 2. فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی
 3. بهره گیری حرفه ای از لینک سازی داخلی ( بسیار مهم )
 4. گرفتن بک لینک از ماه های سوم کار به بعد
 5. همزمانی تمام فعالیت ها در زمان گرفته شدن لینک
 6. لینک ها فقط از سایت های هم زبان، معتبر و همکار گرفته می شوند
 7. لینک ها برای انکرتکست هایی گرفته می شود که با آن صفحه اول گوگل باشیم.
 8. لینک ها گاها بصورت چند لایه گرفته می شود.
 9. فرایند لینک سازی به هیچ وجه یک باره صورت نمی گیرد.
 10. در تمام مسیر تمرکز اصلی بر روی محتوا های تولیدی و لینک سازی میان آنها گذاشته می شود و از بک لینک تنها در برخی زمان ها برای افزایش انرژی و بهره وری بالا تر از پتانسیل سایت استفاده می شود.

این 10 قانون برای شما روش سئو کلاه خاکستری با رنگ کمتر را نشان می دهد که هم ریسک کار تا حد بسیار زیادی کاهش داده است و هم زمان رسیدن به صفحه اول گوگل کوتاه تر شده است.

این که سئو روز به روز به سمت سفید تر شدن پیش برود، امری کاملا طبیعی است. چون حرفه ای ترین برنامه نویسان در یکی از موفق ترین شرکت های دنیا یعنی گوگل، مدام در حال فعالیت هستند که افراد معمولی نتوانند به آسانی اعتبار و کیفیت کار آن ها را خراب کنند.

از جهتی پیشنهادات و تشویق های بسیار خوبی هم برای سایت های پیرو قوانین گوگل وجود دارد که باعث می شود مجبور شویم روز به روز رنگ کلاه مان را روشن تر کنیم.

حالا چقدر زمان می برد تا به رنگ سفید برسید، معلوم نیست؛ اما خیلی، با این اتفاق فاصله نداریم.

جمع بندی

در این مقاله نگاهی به 3 نوع رویکرد کلی برای سئو کردن سایت پرداختیم که شامل:

 • سئو کلاه سفید
 • سئو کلاه سیاه
 • سئو کلاه خاکستری

می شدند.

با کنار گذاشتن سئو کلاه سیاه و تلفیق دو روش سفید و خاکستری، به 10 قانون کلی رسیدیم که فرایند سئو کردن سایت را با کمترین ریسک و بهینه ترین انرژی به حاصل می شود.

پایه و اساس کار ما در این روش هم تولید محتواست و بهره گیری بسیار تخصصی از لینک های میان محتوایی، برای افزایش و انتقال قدرت صفحات به یک دیگر

نمود این روش را بشکل کاملا مشخص در سایت خدمات سئو دات کام هم می توانید ببینید؛ ما هم روش های لینک سازی را آموخته و آزمون خطا های بسیاری را پشت سر گذاشته ایم.

اما همانطور که می بینید، مدام در حال نوشتن و تولید محتوا های جدید هستیم.

خسته نباشید و امیدوارم که این مطلب هم برای شما تازگی و فایده لازم را داشته باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.