جذاب ترین عنوان ها در تولید محتوا

جذاب ترین عنوان ها در تولید محتوا

سلام دوستان روزتون بخیر بعد از مدتی غیبت که درگیر کار تولید پکیج آموزشی سئو در بخش های مختلف بودیم، امروز با مقاله ای در زمینه تولید محتوا اومدم و در این مقاله قصد داریم جذاب ترین عنوان ها در تولید محتوا رو معرفی کنیم.

با من همراه باشید که مطالعه این مطلب میتونه خیلی شما رو در نوشتن محتوا های تاثیر گذار کمک کنه.

جذاب ترین تیتر ها برای مقاله های سایت

 

تیتر های مقالات و محتوا های شما در واقع مهم ترین عامل برای ترقیب کاربر، به مطالعه مطلب می باشد. با در نظر گرفتن تیتر هایی کاملا روانشناسی شده و حرفه ای، میتوانید نرخ بازدید و ماندگاری کاربر داخل محتوای خود را به شدت افزایش دهید.

عنوان چگونه بر میزان بازدید مقاله تاثیر می گذارد؟

عنوان ها در ابتدا تنها نمای مشاهده از یک مقاله به کاربر هستند که یا در لیست ایندکس گوگل و یا در صفحات دیگر سایت به کاربر پیشنهاد می شوند.
در واقع یک عنوان درست میتواند این پیام را به کاربر برساند که من نیاز شما را می شناسم و با بهترین راهکار ها مشکل تو را حل خواهم کرد.
در انتخاب تیتر ها، کلمات و عبارات کلیشه ای تاثیر گذاری خود را از دست داده اند و همچنین کلماتی که همه سایت ها برای تمرکز بر روی کلمه کلیدی استفاده می کنند، کاملا تکراری است و دیگر هیچ جذابیتی برای کاربر ندارد. با دانستن این موارد، اگر بتوانید عنوان هایی تاثیر گذار برای مطالب خود در نظر بگیرید، میتوانید بطور کاملا ملموسی، راندمان کلیک و ترافیک را افزایش دهید.

از چه عنوان هایی برای تولید محتوای خود استفاده کنیم؟

انواع بسیار زیادی از عنوان های تاثیر گذار و روانشناسی شده وجود دارند که هر یک با استراتژی مخصوصی ایجاد می شوند. مثلا گفته می شود تیتر های با موج منفی و مخالف تصور کاربر، میزان مانگاری بیشتری در ذهن او به همراه دارد. یا مثلا برای برند سازی شخصی عنوان های خاصی در نظر گرفته می شود که هم بیانگر اهمیت مطلب باشند و هم نام فرد را در بستری به کاربر القا کنند.
نوعی دیگر از عنوان های خاص تر و مورد توجه تر تیتر هایی است که با زبان محاوره نوشته می شود و حس نزدیکی بیشتری به کاربر القا می کند. اما این عنوان ها همه بسته به نوع و سبک محتوا نویسی شما دارند و در واقع میبایست با استراتژی شما هم مغایر نباشند.

مشاوره سئو

یکی از اصلی ترین خدمات ما مشاوره سئو و بهینه سازی سایت است که  برای انواع سایت های مختلف پلن های بسیار مفید و کارآمدی، طراحی کرده ایم. پیشنهاد می کنم اگر خودتان به امر سئو علاقه مند هستید، با بهره گیری از این خدمات هم هزینه های خود را کاهش دهید و هم روش های پیشرفته سئو را آموزش ببینید که اگر در آینده هم نیاز به خدمات مربوط به سئو داشتید، خودتان از پس کار بر بیایید.

عنوان های تاثیر گذار از نظر روانشناسی

چند مورد از عنوان های تاثیر گذاری که از نظر روانشناسی و تجربی، عملکرد قابل توجه خود را نشان داده اند، شامل موارد زیر هستند که در ویدیو بالا هم به آن ها اشاره کردیم:

1. عنوان هایی که با مطرح کردن یک سوال جذاب همراه هستند

مطرح کردن یک سوال عنوان خوبی از نظر روانشناسی محسوب می شود. این تیتر ها سوالات کاربر هستند که در ذهن او به وجود آمده اند و با مطرح کردن آن ها در عنوان، و همچنین پاسخ دادن به آن در متن، میتوانید هم حس نزدیکی خوبی به کاربر دهید و هم چون توانسته اید نیاز کاربر را شناسایی کنید، او تمایل بیشتری به همراه بودن با شما خواهد داشت.

2. عنوان هایی که در آن ها از عدد استفاده می شود.

نوعی دیگر از عنوان های تاثیر گذار و خوب، تیتر هایی هستند که محتوا را به چند بخش تقسیم می کنند و در عنوان آن متنی همچون، 6 مورد از ترفند های مهم تولید محتوا، لیست 20 شبکه اجتماعی معتبر دنیا ، 10 نکته مهم که می بایست قبل از خرید خودرو دسته دوم بدانید! و … هستند.
طبق تجربه این نوع عنوان ها هم نتیجه مطلوبی را از نظر کلیک و حتی توجه گوگل به همراه داشته اند و البته دلیل تاثیر گذاری آن ها هم از نظر علمی ثابت شده است که توضیح دادن آن در این مقاله، خارج از بحث است.

3. تیتر هایی شامل عبارت “ترین”

تیتر هایی که با عبارت ترین همراه هستند تاثیر گذاری بیشتری روی مخاطبان شما خواهند داشت. عنوانی مثل تیتر این مطلب که الان در حال مطالعه آن هستید؛ “جذاب ترین تیتر ها در تولید محتوا” و عناوینی از این دست که در فرایند تولید محتوای شما تاثیر گذاری بسیار مثبتی خواهد داشت.
علاوه بر این موارد، روش های بسیار زیاد دیگری هم برای تولید عناوین جذاب وجود دارد و جست و جو در رفرنس های خارجی معتبر میتوانید به نتیجه های مطلوبی دست پیدا کنید. این موضوع ارزش مطالعه کردن بیشتر را دارد و پیشنهاد می کنم اگر کیفیت محتوایتان برای شما مهم است در این خصوص تحقیق بیشتری کنید.
موفق و پیروز باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 6 =